Nascar – Harvick dodaje Sonomę do swojego rekordu

Kevin Harvick odniósł swoje pierwsze zwycięstwo na torze Sonoma Raceway. To także jego pierwszy sukces w sezonie z Fordem.

opublikowany 26/06/2017 à 10:23

Kevin Harvick a signé sa première victoire ce dimanche 25 juin sur le Sonoma Raceway (Californie) en remportant la Toyota/Save Mart 350 avec une large avance sur son coéquipier Clint Bowyer qui offre le doublé à la Stewart-Haas Wyścigi, mimo wszystko, finiszując 8 sekund za zwycięzcą. Mistrz 2014 w Nascar Cup Series również odniosło swój pierwszy sukces w sezonie za kierownicą Forda.

Brad Keselowski (Team Penske) zamknął czołową trójkę zmonopolizowaną przez Forda Fusion, wyprzedzając Joe Gibbs Racing Toyoty prowadzone przez Denny'ego Hamlina i Kyle'a Buscha.

Dale Earnhardt Jr (Hendrick Motorsport) umieścił pierwszego Chevroleta na 6. miejscu, przed Kurtem Buschem (Stewart-Haas Racing), Chase Elliott (Hendrick Motorsport), Ryanem Blaneyem (Wood Brothers Racing) i Jamiem McMurrayem (Chip Ganassi Racing).

Jimmie Johnson (Hendrick Motorsport) wygrał drugi segment, po czym spadł na 13. pozycję. Martin Truex (Furniture Row Racing) zwyciężył w pierwszym wyścigu, po czym wycofał się z powodu problemu mechanicznego.

W swoim debiucie w serii Nascar Cup Alon Day (BK Racing) zajął 32. miejsce. Izraelczyk otrzymał wsparcie od Nascar Whelen Euro Series i został pierwszym kierowcą z Mistrzostw Europy zorganizowanych przez Team FJ, który stanął w kolejce na starcie wyścigu Nascar Cup Series.