NASCAR – Harvick wygrywa w Teksasie

Kevin Harvick został drugim po Kyle’u Buschu kierowcą, który zapewnił sobie miejsce w wyścigu o tytuł po zwycięstwie w AAA Texas 500.

opublikowany 06/11/2017 à 09:28

Kevin Harvick (Ford) zdobył bilet do finału Nascar Cup Series odbył się 19 listopada w Homestead-Miami (Floryda), wygrywając AAA Texas 500 na owalu o długości 1,5 mili, gdzie nigdy wcześniej nie wygrał.

Choć odniósł w tym sezonie tylko jeden sukces na testach drogowych w Sonomie (Kalifornia) w czerwcu ubiegłego roku, mieszkaniec Stewart-Haas Racing s’est montré au-dessus du lot en fin de course. Le champion 2014 a déposé Martin Truex Jr (Toyota) à une dizaine de tours de l’arrivée pour s’assurer une place dans les quatre finalistes et signer la 37e victoire de sa carrière au plus haut niveau de la Nascar. La deuxième place du pilote de la Furnture Row Racing lui a néanmoins été suffisante pour qu’il soit également assuré d’être de la partie dans la course au titre lors de la dernière épreuve.

Ponieważ w ten weekend do wyłonienia ostatniego finalisty pozostały już tylko zawody w Phoenix (Arizona), zespół Hendrick Motorsports czuje się zagrożony, ponieważ Chase Elliott i Jimmie Johnson (Chevrolet) zajmują ostatnie miejsca wśród pretendentów do tytułu. Zastępca Jeffa Gordona w SS nr 24 zajął ósme miejsce, podczas gdy siedmiokrotny mistrz zajął anonimowe 27. miejsce, kończąc wyścig ponad trzy okrążenia za zwycięzcą.