TCR – Tarquini i Huff na imprezie w Chinach

Gabriele Tarquini zaoferował pierwszy sukces Hyundaia i30 TCR już w jego pierwszej wersji.

opublikowany 08/10/2017 à 12:38

Bernard

Przedostatnia runda zawodów TCR International odbyła się w ten weekend w Chinach, na nowym torze Zhejiang. Jean-Karl Vernay (Leopard Racing), który przybył do Azji na 2. miejscu w klasyfikacji kierowców, wykorzystał porażkę swojego rywala Attili Tassi (M1RA) i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Lors de la première course, la surprise est venue de l’expérimenté Gabriele Tarquini (BRC). L’ancien champion du monde WTCC (en 2009), a donné à la Hyundai i30 sa toute première victoire dès sa première apparition officielle en compétition. La voiture bénéficie d’une dérogation spéciale lui permettant de prendre part aux derniers rendez-vous du calendrier 2017. Parti depuis la 13e place sur la grille, l’Italien a tellement impressionné lors de sa remontée que les commissaires ont immédiatement décidé de lester la voiture coréenne de 40 kilos pour la seconde course de la journée.

Licząc na tytuł kierowców, Jean-Karl Vernay zajął drugie miejsce na podium, ale mimo to zdobył 25 punktów, a Gabriele Tarquini nie mógł zdobyć punktów. Wystarczająco, aby wyprzedzić Attilę Tassi w klasyfikacji generalnej. Węgierski nastolatek (18 lat) po kontakcie na starcie zajął 11. miejsce.

Kilka godzin później prowadzenie objęła kolejna znajoma twarz ze świata samochodów turystycznych, w osobie Roba Huffa (Leopard Racing). Brytyjczyk, także mistrz świata WTCC (2012) za kierownicą swojego Volkswagena Golfa GTI, znakomicie spisał się z zawodów naznaczonych różnymi kontaktami. Jego rodak James Nash (Lukoil Craft-Bamboo Racing) na ostatnim okrążeniu musiał oddać drugie miejsce na rzecz Gianniego Morbidelliego (West Coast Racing). Mimo to Jean-Karl Vernay (12.) zdobywa punkt. Najlepszym Hyundaiem okazał się były kierowca Chevroleta WTCC, Alain Menu, który zajął miejsce tuż za podium.

Na dwa wyścigi w Dubaju (17 i 18 listopada) Jean-Karl Vernay ma 21 punktów przewagi nad Attilą Tassi. Węgier pozostaje jedynym przeciwnikiem Francuza, który zdobył koronę.

Zapoznaj się z raportem z międzynarodowych zawodów TCR w Zhejiang w numerze 2135 AUTOtygodniowo, dostępny od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach, a od środy w kioskach.