TCR – Tarquini i Huff na imprezie w Chinach

Gabriele Tarquini zaoferował pierwszy sukces Hyundaia i30 TCR już w jego pierwszej wersji.

opublikowany 08/10/2017 à 12:38

Bernard

Przedostatnia runda zawodów TCR International odbyła się w ten weekend w Chinach, na nowym torze Zhejiang. Jean-Karl Vernay (Leopard Racing), który przybył do Azji na 2. miejscu w klasyfikacji kierowców, wykorzystał porażkę swojego rywala Attili Tassi (M1RA) i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Już w pierwszym wyścigu niespodziankę sprawił doświadczony Gabriele Tarquini (BRC). Były mistrz świata WTCC (w 2009 r.) dał Hyundai i30 odniósł pierwsze zwycięstwo już po swoim pierwszym oficjalnym występie w zawodach. Samochód korzysta ze specjalnego zwolnienia, dzięki któremu może wziąć udział w finałowych rundach kalendarza na rok 2017. Startując z 13. miejsca na starcie, Włoch podczas swojego powrotu zaimponował tak bardzo, że sędziowie natychmiast zdecydowali się obciążyć samochód o 40 kilogramów Koreański samochód na drugi wyścig dnia.

Licząc na tytuł kierowców, Jean-Karl Vernay zajął drugie miejsce na podium, ale mimo to zdobył 25 punktów, a Gabriele Tarquini nie mógł zdobyć punktów. Wystarczająco, aby wyprzedzić Attilę Tassi w klasyfikacji generalnej. Węgierski nastolatek (18 lat) po kontakcie na starcie zajął 11. miejsce.

Kilka godzin później prowadzenie objęła kolejna znajoma twarz ze świata samochodów turystycznych, w osobie Roba Huffa (Leopard Racing). Brytyjczyk, także mistrz świata WTCC (2012) za kierownicą swojego Volkswagena Golfa GTI, znakomicie spisał się z zawodów naznaczonych różnymi kontaktami. Jego rodak James Nash (Lukoil Craft-Bamboo Racing) na ostatnim okrążeniu musiał oddać drugie miejsce na rzecz Gianniego Morbidelliego (West Coast Racing). Mimo to Jean-Karl Vernay (12.) zdobywa punkt. Najlepszym Hyundaiem okazał się były kierowca Chevroleta WTCC, Alain Menu, który zajął miejsce tuż za podium.

Na dwa wyścigi w Dubaju (17 i 18 listopada) Jean-Karl Vernay ma 21 punktów przewagi nad Attilą Tassi. Węgier pozostaje jedynym przeciwnikiem Francuza, który zdobył koronę.

Zapoznaj się z raportem z międzynarodowych zawodów TCR w Zhejiang w numerze 2135 AUTOtygodniowo, dostępny od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach, a od środy w kioskach.