C1 – zwycięzca Vernay pod kontrolą w Wuhan

Francuz powrócił do wyścigu o tytuł, podczas gdy cztery Hyundaie nie zdobyły ani jednego punktu.

opublikowany 06/10/2018 à 10:52

Bernard

I trzy! Po Maroku i Holandii wiosną Jeana-Karla Vernaya (Audi) odniosło w niedzielę w Wuhan (Chiny) trzeci sukces w sezonie 2018 w Pucharze Świata Samochodów Turystycznych (WTCR).

Francuz prowadził całe 20 okrążeń pierwszego wyścigu weekendu na torze ulicznym i wyprzedza Pepe Oriolę (Cupra), a także swojego partnera z Team WRT Gordona Sheddena. Mistrz Anglii BTCC również zdobył swoje pierwsze podium w mistrzostwach.

„Udało mi się utrzymać prowadzenie na starcie, potem unikałem patrzenia w lusterka i zamiast tego skupiłem się na swoim tempie w wyścigu. Postaram się powtórzyć swój występ w niedzielę”– stwierdził 30-letni pilot.

Jean-Karl Vernay nagle awansował na piąte miejsce w klasyfikacji generalnej, à seulement deux points de Norbert Michelisz (Hyundai, dernier). Le vainqueur sortant du TCR International Series ne pointe plus qu’à Punkty 48 lidera Gabriele Tarquini (Hyundai).

Wyścig ten jest także doskonałą operacją Yanna Ehrlachera (Hondy). Kierowca Münnich Motorsport dzięki czwartemu miejscu traci 49 punktów do Gabriele Tarquiniego. Francuz w ciągu zaledwie jednego okrążenia wyprzedził cztery pozycje!

Hyundaie również zanotowały zbiorcze zero. Thed Björk ma 13 lat Yvana Mullera po słabych kwalifikacjach zajął 16. miejsce, a Gabriele Tarquini zajął dopiero 18. miejsce.

Zwróćmy także uwagę na szóste miejsceAurélien Comte (Peugeot), podczas Nathanaëla Berthona (Audi, 9.) stracił zbliżające się do niego podium po kontakcie z kolegą z drużyny Denisem Dupontem (11.).