C2: Aurélien Comte odblokowuje licznik dla Peugeota w Zandvoort

Aurélien Comte i Yann Ehrlacher podpisują nowy dublet w Holandii; Siostrzeniec Yvana Mullera w ogóle niewiele różni się od jego wujka.

opublikowany 21/05/2018 à 13:03

Bernard

Po trudnym początku sezonu DG Sport Compétition odniosło swoje pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata Samochodów Turystycznych (WTCR) w poniedziałek w południe w Zandvoort (Holandia). Zespół belgijski, jedyny zespół, w który się wyposażył Peugeot 308 TCR, zdobył laury dzięki sile napędowej Bordelais Aurélien Comte.

Zwycięzca TCR Europe 2017 objął prowadzenie, gdy tylko nad Brytyjczykiem zgasły światła James Thompson (Hondy). Ten ostatni ponownie próbował wyprzedzić Francuza, ale bez powodzenia.

Następnie kierowca Münnich Motorsport zrezygnował ze swojego miejsca zwycięzcy 1. wyścigu Yannowi Ehrlacherowi (Honda) en vue du classement général. Une belle opération car le neveu d’Yvan Muller (Hyundai) revient à un petit point du leader au championnat, po kolejnym opuszczeniu.

Pozostałe francuskie wpisy zakończyły rywalizację daleko. John Filippi (Cupra) zdobył punkt za 10. miejsce, a Nathanaël Berthon (Audi) zajął 15. miejsce. Autor tyczki do wyścigu 3, Jean-Karl Vernay (Audi) nie ukończył rajdu, aby oszczędzić swój samochód ; mistrz TCR ​​International Series 2017 opuścił boksy z powodu zmiany silnika. Samochód bezpieczeństwa interweniował po zderzeniu Fabrizio Giovanardiego (Alfa Romeo) i Aurélien Panis (Audi).

Trzeci wyścig odbędzie się w poniedziałek o 3:16.