C3 – Shedden podpisuje swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie, hat-trick Audi

Ostatni wyścig chińskiego spotkania uśmiechnął się do kierowców Audi z ekipy Team WRT i Comtoyou. To wydarzenie po raz kolejny było ciężką próbą dla Hyundaia.

opublikowany 07/10/2018 à 12:16

Bernard

I 13! Gordon Shedden (Audi) został 13. innym człowiekiem aby zapewnić sobie trofeum zwycięzcy sezonu Pucharu Świata Samochodów Turystycznych (WTCR) 2018. Kierowca Teamu WRT w niedzielę na torze ulicznym w Wuhan (Chiny) na stałe utrzymał pierwsze miejsce.

Szkocki specjalista w BTCC (brytyjskie mistrzostwa touringowe) wziął udział hat-trick Audi. Rzeczywiście, Frédéric Vervisch zajął drugie miejsce i zaczął zagrażać w wyścigu o tytuł, podczas gdy trzecie miejsce było zarezerwowane dla Belga Denisa Duponta, autora trzeciego podium po Ningbo w zeszłym tygodniu.

Wydarzenie to oznaczało kilka neutralizacji. Pierwsza, o uwolnienie kilku samochodów stojących na torze po kolizji. Pięciu kierowców przeszło na emeryturę: Aurélien Comte (Peugeot), Mat'o Homola (Peugeot), Rob Huff (Volkswagen), Timo Scheider (Honda), Zsolt David Szabo (Cupra). Po raz kolejny interweniował samochód bezpieczeństwa, który wymienił opony ochronne przeniesione przez Denisa Duponta.

Jedynym Francuzem w rankingu punktowym jest Nathanaëla Berthona (Audi, 5.). Przed własną publicznością Ma Qing Hua (Honda) zajął siódme miejsce. Parmi les pilotes Hyundai, seul Thed Björk inscrit un point dzięki swojemu 10. miejscu.

Auréliena Panisa (Audi) zajął 11. miejsce z przewagą Yann Ehrlacher (Honda), który w ten weekend nie zdobył żadnych punktów. Jeana-Karla Vernaya (Audi, 15.) otrzymał karę w pit stopie za spowodowanie kolizji na starcie. Yvan Muller (Hyundai) przeszedł na emeryturę ze względów mechanicznych. Jana Filipa (Cupra) nie wystartował z powodu uszkodzeń powstałych w drugim wyścigu.

Analizę WTCR w Wuhan można znaleźć w numerze 2186 AUTOhebdo, w sprzedaży w poniedziałkowy wieczór w wersji cyfrowej i w środę w kioskach.