Renault wygrywa 12-godzinny wyścig Mugello

V01 Racing Renault RS8 prowadzony przez Braamsa-Pastorelli-Ramos-Braamsa wygrywa 12-godzinny wyścig w Mugello przeciwko Audi R8 LMS i innym Mercedesom AMG GT3.

opublikowany 19/03/2016 à 18:01

Wyścig 12-godzinny w Mugello, drugi wyścig 24-godzinnej serii rozgrywany w dwóch częściach, został wygrany przez Renault RS01 nr 333 V8 Racing prowadzony przez Luca Braamsa, Nicky'ego Pastorelliego, Miguela Ramosa i Maxa Braamsa. Holenderska drużyna zwyciężyła także w kategorii A6-Pro.

Francuski samochód wygrał pięć okrążeń przed Mercedes nr 10 Hofor Racing M. Kroll-Frankenhout-Heyer-Eggimann-C. Kroll i Lamborgini nr 10 Grasser Racing Team R. Ineichen-M. Ineichen-Amstutz-Engelhart.

Zakończenie wyścigu zakończyło się imponującym wypadkiem. Audi R8 LMS nr 14 Optimus Motorsport z Osborne-Haigh-Ratcliffe walczyło o zwycięstwo, zanim zostało zatrzymane na torze z powodu problemu mechanicznego. Następnie samochód z pierścieniami został uderzony z pełną prędkością przez zawodnika, gdy nadal obowiązywała zielona flaga.

Mercedes sportowy SLS AMG GT3 nr 777 MP Roberta Kubicy i Martina Prokopa, któremu towarzyszył Müller-White-Onslow Cole, zajął dopiero 44. miejsce na 64 zgłoszone samochody. Gwiazdorski samochód został zatrzymany na godzinę przed wyścigiem z powodu zepsutego zawieszenia.

Pat nr 3 Idec Sport Racing SLS AMG GT17. Lafargue-Pau. Lafargue-Abergel-Bottemanne zwyciężył w wyścigu A6-Am, kończąc wyścig tuż za podium.