Walkenhorst wygrywa serię wyścigów długodystansowych na torze Nürburgring

To Walkenhorst Motorsport na BMW M6 GT3 Pittarda-Jensena zwyciężył w pierwszym wyścigu serii Nürburgring Endurance Series, mimo że zwycięstwo odniesiono na zielonym dywanie.

opublikowany 27/06/2020 à 18:06

Nürburgringi Wytrzymałość Seria mogła wreszcie rozpocząć się w tę sobotę pierwszym wyścigiem sezonu na Nordschleife. Pod koniec 27 okrążeń Mercedes- AMG GT3 Engela-Assenheimera minął linię mety jako pierwszy, ale rzut karny przeciwko zespołowi Haupt Racing Team pozwolił Walkenhorst Motorsport BMW M6 Pittarda-Jensena zwyciężyć z przewagą 27 sekund.

Za załogą Haupt Racing Team na drugim miejscu, na podium stanął Mercedes Getspeed prowadzony przez Marciello-Schiller-Buhk, przed Car Collection Motorsport Audi R8 LMS z Frijns-Rast-Müller.

Następna runda Nürburgring Endurance Series odbędzie się w sobotę 11 lipca.