F4 Francja – Spa: Enzo Peugeot stawia opór i podpisuje swoje pierwsze zwycięstwo

Enzo Peugeot odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w F4 France podczas drugiego wyścigu na torze Spa-Francorchamps. Został drugim Francuzem, który wygrał wyścig w tym sezonie.

opublikowany 29/07/2022 à 16:39

Doriana Grangiera

Pierwsze zwycięstwo w sezonie Enzo Peugeota w F4 France Florent Gooden / DPPI

Enzo Peugeot oparł się presji osiągnięcia swojego pierwszego zwycięstwa w F4 France. Podczas drugiego wyścigu na torze Spa-Francorchamps Burgundczyk prowadził przez cały wyścig i zwyciężył po raz pierwszy w tym sezonie.

Najbardziej żywiołowy na starcie był Enzo Peugeot, który ukradł pierwsze miejsce Romainowi Andriolo, który utknął na swojej linii i spadł na 3. miejsce. Młody kierowca z Côte-d'Or szybko wypracował kilka sekund przewagi, zanim interweniował samochód bezpieczeństwa. W zakrętach Combes Valentino Mini i Luciano Morano zderzyli się i wylądowali w ścianie bez grawitacji.

Samochód bezpieczeństwa pozostawał na torze przez długi czas, po czym zniknął, a w rozkładzie jazdy pozostało 6 minut i 30 minut. Zacięta walka pomiędzy czołowymi kierowcami ostatecznie zapewniła Enzo Peugeotowi, pomimo silnej presji ze strony Romaina Andriolo, ostatecznie drugie miejsce. Na ostatnich okrążeniach Mateo Villagomez stracił miejsce na podium na rzecz Jeronimo Berrio.

Hugh Barter, który zwyciężył w pierwszym wyścigu i startował z 1. pozycji (przy odwróconej stawce), awansował na 10. miejsce. Alessandro Giusti, członek Akademii Rookie Academy AUTOhebdo, po trudnej końcówce wyścigu, dojechał na 6. miejscu.