Sekiguchi wygrywa swój pojedynek z Hirakawą w Motegi

Na koniec emocjonującego pojedynku Yuhi Sekiguchi wygrał drugi wyścig w Motegi, wyprzedzając Ryo Hirakawę. Sacha Fenestraz zajął 2. miejsce.

opublikowany 21/08/2022 à 09:12

Doriana Grangiera

W Motegi Yuhi Sekiguchi odniósł swoje pierwsze zwycięstwo od 2019 roku © Team Impul

Siódmy inny zwycięzca w ośmiu wyścigach! Teraz kolej Yuhi Sekiguchi, aby w tym sezonie umieścić swoje nazwisko wśród zwycięzców Super Formuły. Kierowca Team Impul był w stanie oprzeć się presji stojącego za nim kolegi z drużyny Ryo Hirakawy i zwyciężył na torze Motegi w drugim wyścigu weekendu. To jego pierwsze zwycięstwo od 2019 roku w mistrzostwach Japonii. Zespół Impul zdobywa w tym sezonie pierwszy dublet dla wszystkich drużyn i pierwszy od 2008 roku.

Malgré des stratégies totalement opposées, Sekiguchi et Hirakawa se sont retrouvés respectivement premier et deuxième dans les derniers tours et ont lutté pour la victoire. Le Team Impul a décidé de ne pas utiliser de consignes d’équipe, alors même que Hirakawa est toujours en lice pour le titre. Le pilote Toyota en WEC nie był w stanie wykorzystać nowych opon i musiał zadowolić się 2. miejscem za Yuhi Sekiguchi. Japończycy nie wygrali wyścigu od 2019 roku.

Tadasuke Makino (Team Dandelion) wszedł na ostatni stopień podium na 3. pozycji. Lider mistrzostw Tomoki Nojiri był jeszcze bliżej drugiego tytułu z rzędu. Zajmujący 4. miejsce kierowca Team Mugen ma teraz 32 punkty przewagi nad Sachą Fenestrazem (Kondo Racing), który zajął 6. miejsce. Francuzowi nie pomogła ta strategia, mimo że w Motegi zajął drugie miejsce i stracił trzy dodatkowe punkty na rzecz Nojiriego. Ponieważ pozostały dwa wyścigi na Suzuce i 2 punktów do zdobycia, zadanie zdobycia mistrzostwa wydaje się dla Fenestraza trudne.

Giuliano Alesi (TOM’S), który prawie nie wystartował w wyścigu z powodu problemów technicznych na swoim jednomiejscowymusiał wrócić do boksów i odjechać na 11 okrążeń przed metą.