Sho Tsuboi dominuje na testach na Suzuce

Panujący mistrz SUPER GT Sho Tsuboi wyróżnił się jako najszybszy człowiek w oficjalnych testach Super Formuły na torze Suzuka.

opublikowany 11/03/2022 à 11:06

Super Formula przebywał w Suzuce na przedsezonowych testach. ©Super Formuła

Na niecały miesiąc do rozpoczęcia sezonu w Fuji zespół Super Formula spotkał się w tym tygodniu (7–8 marca) w celu przeprowadzenia oficjalnych testów przedsezonowych. W programie? Dwa dni jazdy, każdy podzielony na dwie sesje.

Za kierownicą Toyota N°4 du KONDO Racing comme en 2021, Sacha Fenestraz s’est hissé au 4e miejsce w pierwszej sesji tygodnia z okrążeniem 1:35"707. Wystarczająco, aby zakończyć dwa dni testów w tej samej pozycji. Jeśli jego wtorek upłynął pod znakiem zjazdu z toru na literze S, co spowodowało wywieszenie czerwonej flagi, Francuz zajął 8. miejscee miejsce dnia z czasem 1'37"037, podczas gdy jego kolega z drużyny Kenta Yamashita miał 7 late pora tygodnia w 1'35"878.

Awansowany do Super Formula po pierwszym sezonie w Super Formula Lights, Giuliano Alesi nie mógł osiągnąć więcej niż 14 late przez całe dwa dni jazdy. Habs ukończył swoje najlepsze okrążenie w 1'36"253, podczas gdy jego sąsiad z garażu Ritomo Miyamata zajął jedno miejsce nad nim z wynikiem 1'36"167

Jeśli chodzi o faworytów, to Sho Tsuboi, mistrz SUPER GT w 2021 r., zdominował oficjalne testy Super Formuły na Suzuce. Japończycy, jadąc Toyotą CERUMO nr 38, osiągnęli najlepszy czas, uzyskując czas 1'35"470 uzyskany podczas pierwszego przejazdu w tygodniu. Aktualny mistrz Tomoki Nojiri (Team MUGEN) zajął 2. miejscee chronograf (1'35"530).

Sezon Super Formuły 2021 rozpocznie się od double-headera na torze Fuji w dniach 9–10 kwietnia.