Piąta koronacja Scotta Dixona

Nowozelandka zapewniła sobie kolejny tytuł zajmując drugie miejsce w finale mistrzostw 2018 w Sonomie (Kalifornia), które wygrał Ryan Hunter-Reay.

opublikowany 17/09/2018 à 03:58

Bernard

Scotta Dixona (Chip Ganassi) dodał swoje imię nieco bardziej do legendyIndyCar Niedziela w Sonomie w Kalifornii. Nowozelandczyk zwyciężył, kończąc finał IndyCar na drugim miejscu piąty tytuł w tej dyscyplinie. Lepiej spisał się jedynie AJ ​​Foyt (siedem koron).

Wszystko zostało ustalone na początku. Główny przeciwnik Scotta Dixona, Alexander Rossi (Andretti Autosport) padł ofiarą kontaktu ze swoim kolegą z drużyny Marco Andretti (Andretti Autosport) w pierwszej rundzie. 26-letni Amerykanin stracił zbyt dużo czasu w dodatkowym pit stopie, aby zmartwić Scotta Dixona.

Wyposażony w nowe przednie skrzydło i nowe opony Alexander Rossi powoli, ale pewnie awansował na siódme miejsce. To za mało, aby dogonić lidera klasyfikacji generalnej, zwłaszcza że w tej ostatniej rundzie sezonu 2018 punkty zostały podwojone.

Wyścig nie był zbyt ożywiony, jeśli chodzi o tożsamość zwycięzcy. Posiadacz pole position Ryan Hunter-Reay (Andretti Autosport) prowadził 80 z 85 okrążeń bez mrugnięcia okiem. Dwóch Francuzów znalazło się w czołówce grupy. Simona Pagenauda (Penske) kończy sezon u stóp podium Sébastien Bourdais (Dale Coyne Racing) jest szósty.

Podsumowanie IndyCar w Sonomie znajdziesz w numerze 2183 AUTOhebdo, dostępnym w poniedziałek wieczorem w wersji cyfrowej i w środę w kioskach.