Costa kończy z hukiem

Albert Costa dwa tygodnie po zdobyciu tytułu Eurocup zdobył tytuł Pucharu Europy Zachodniej Formuły Renault 2.0. Mały Hiszpan jest gotowy zabłysnąć wyżej.

opublikowany 09/11/2009 à 13:54

Albert Costa nie przestaje imponować. Młody Hiszpan dwa tygodnie po zdobyciu tytułu mistrza Europy w Formule Eurocup Renault 2.0, zdobył tę samą nagrodę w Pucharze Europy Zachodniej Formuły Renault 2.0. W Motorland Aragon Albert Costa zmonopolizował podium (3. i 2.), potwierdzając swój tytuł Eurocup. Jednak w ten weekend w Portimao kierowca Epsilon Euskadi nie był tym usatysfakcjonowany i dwukrotnie walczył o zwycięstwo.

Nie bez racji Jean-Eric Vergne ukończył wyścigi w Portimao na 6. i 3. miejscu. Ale podobnie jak w Motorland, Francuz czerwony Byk Junior Team musiał oddać tytuł po porażce z Albertem Costą. Hiszpan potwierdził swój tytuł w sobotę wygrywając pierwszy wyścig w Portimao.

« To jest fantastyczne, wypuścił Costę po upewnieniu się, że zdobędzie tytuł. Ale to jeszcze nie czas na świętowanie. Chcę jutro znowu wygrać i zakończyć wyścig w wielkim stylu. » W niedzielę kierowca Epsilon Euskadi wywiązał się z kontraktu i zakończył wyścig w wielkim stylu. W 2010 roku jego wejście do Formuły Renault 3.5 Series pozwoli mu szukać zwycięstwa na wyższym poziomie. Pierwszy kierowca, który dwukrotnie zdobył Puchar EuropyWEC w Formule Renault 2.0 w przyszłym sezonie spodziewany jest Albert Costa.