Harmonogram weekendu F2 w Arabii Saudyjskiej

Podobnie jak w przypadku wyścigu inauguracyjnego, F2 zbiega się z kalendarzem F1 w Arabii Saudyjskiej w ten weekend (17-19 marca) podczas drugiego spotkania sezonu.

opublikowany 15/03/2023 à 14:00

Elie-Sara Couttet

Odkryj program F2 w Arabii Saudyjskiej. ©Eric Alonso / Holenderska Agencja Fotograficzna / DPPI

Runda 2 dla Formuła 2 w Arabii Saudyjskiej ! Jeszcze raz, F1 i jego przedpokój spotykają się na torze w Jeddah podczas drugiego weekendu wyścigów od 17 do 19 marca. Ostatnie spotkanie w Bahrajnie było sceną doskonałego rozpoczęcia sezonu Theo Pourchaire, który zakwalifikował się jako pierwszy, 7 dziesiątych za swoim kolegą z drużyny Victorem Martinsem, który zajął drugie miejsce. Bardzo dobrą formę na ART Grand Prix co potwierdziła podczas sprintu mistrzyni F3 Trzecie miejsce w kwalifikacjach 2022, gdy Pourchaire był 5. Pilot rezerwowy Alfa Romeo ugruntował swoją pozycję szefa podczas głównego wyścigu, kiedy jego kolega z drużyny został niestety zmuszony do rezygnacji.

To także Campos miał wspaniały weekend dzięki dwóm świetnym występom Ralpha Boschunga. Wykorzystując walki z tyłu, jako pierwszy podczas sprintu zdobył flagę w szachownicę… i w niedzielę utrzymał drugie miejsce. Kush Maini, jego kolega z drużyny, był blisko podium i potwierdził dobrą dynamikę w hiszpańskim garażu.

Wśród innych francuskich kierowców Isack Hadjar zajął 7. miejsce w swoim Hitech GP, a Clément Novalak zajął 13. pozycję.

Czterej francuscy kierowcy i cała stawka na rok 2023 w najwyższej kategorii będą mogli wrócić na tor w najbliższy piątek o 11:55 w Arabii Saudyjskiej, zanim wezmą udział w kwalifikacjach o 16:16. Wyścig sprinterski odbędzie się następnego dnia o godzinie 10:14, natomiast wyścig główny wystartuje w niedzielę (czasu francuskiego) o godzinie 15:XNUMX.