FR 3.5-C1: Oliver Rowland bije rekordy w Jerez

Już koronowany mistrz Oliver Rowland zdominował pierwszy wyścig w Jerez w Formule Renault 3.5, odnosząc ósmy sukces w tym sezonie.

opublikowany 17/10/2015 à 15:31

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

FR 3.5-C1: Oliver Rowland bije rekordy w Jerez

Oliver Rowland kontynuuje zwycięską dynamikę tytułu zdobytego podczas z poprzedniego spotkania Le Mans w Formule Renault 3.5. Brytyjczyk z Fortec Motorsports wygrał pierwszy wyścig finału Jerez w Hiszpanii, rozgrywany w trudnych warunkach po deszczach, które nawiedziły region Andaluzji.

Mistrz z 2015 roku przejął kontrolę nad wyścigiem Tom Dillmann (Jagonya Ayam z Carlin), który wystartował z pole position, jednak spotkał go pech w postaci przebicia opony w lewym tylnym kole, co przekreśliło jego nadzieje na zwycięstwo. Wracając do boksów, Francuz spróbuje zaryzykować na slickach, ale były kierowca serii GP2 odejdzie na emeryturę przed zakończeniem imprezy.

Prowadzący Rowland będzie kontrolował końcówkę imprezy i pod flagą w szachownicę wyprzedził Egora Orudzheva (Arden), a podium uzupełnił Matthieu Vaxivière (Lotus). Dzięki ósmemu sukcesowi w 2015 roku Rowland pobija wynik Carlos Sainz który w 2014 roku odniósł siedem zwycięstw.

Pierwszą dziesiątkę uzupełnia Nyck De Vries (DAMS), Jazeman Jaafar (Fortec Motorsports), Tio Ellinas (Strakka Racing), Nicholas Latifi (Arden), André Negrao (International Draco Racing), Roy Nissany (Tech 1 Racing) i Yu Kanamaru (Pons Racing). Aurélien Panis (Tech 1 Racing) zakończył karierę.

Drugi wyścig w Jerez odbędzie się jutro w niedzielę o 15:30.

>>>>> Filmy z wyścigów w Jerez <<<<

0 Zobacz komentarze)