FR3.5-C2: Oliver Rowland zdobywa tytuł w Le Mans

Oliverowi Rowlandowi wystarczyło ósme miejsce w drugim wyścigu w Le Mans, aby zapewnić sobie tytuł w serii FR 2.

opublikowany 27/09/2015 à 14:47

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

FR3.5-C2: Oliver Rowland zdobywa tytuł w Le Mans

Oliver Rowland (Fortec Motorsports) odnosi sukces Carlos Sainz Jr, zostając nowym mistrzem Formuły Renault 3.5 Series na koniec drugiego wyścigu w Le Mans (Sarthe), gdzie zajął ósme miejsce.

Brytyjczykowi do zapewnienia sobie koronacji zabrakło później zaledwie jednego punktu jego sukces w wyścigu 1 i udało mu się awansować o jedną rundę od końca sezonu. „To był trudny wyścig, ponieważ jestem trochę chory”., wyjaśnił nowy mistrz.

Jegor Orudiew (Arden Motorsport) odniosło drugie zwycięstwo w tym roku. Choć startował dopiero z piątej pozycji, Rosjanin wykorzystał przewagę podczas postojów, zanim oparł się presji Matthieu Vaxivière’a (Lotus), który musiał zadowolić się drugim miejscem przed opiekunem pole position Tio Ellinasa (Strakka Racing), który zatrzymał się wcześniej.

Deana Stonemana (Tamy) i Toma Dillmanna (Jagonya Ayam i Carlin) uzupełniają pierwszą piątkę przed sobą Auréliena Panisa (Technologia 1 Wyścigi).

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z World Series by Renault w Le Mans w numerze 2031 AUTOhebdo, dostępną od wtorku w wersji cyfrowej na wszystkich platformach i od środy w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz