FRAC – Wyścig 3: Hadjar wygrywa ostatnią część roku w Abu Zabi

Isack Hadjar odniósł swój drugi sukces w 2 roku i w najpiękniejszy sposób zakończył kampanię.

opublikowany 20/02/2022 à 12:19

Gonzalo Forbes

Drugie zwycięstwo w roku Isacka Hadjara. ©Pula treści Red Bulla

Autor bardzo dobrego występu w ostatnim wyścigu edycji FRAC 2022, Isack Hadjar (Hitech GP) doskonale zakończył swoje azjatyckie przygotowania drugim sukcesem, tydzień później odniesionym w Dubaju.

Niezadowolony z rozpoczęcia kampanii mieszkaniec Ile-de-France odbył w tę niedzielę ostatnie spotkanie w celu negocjacji przed powrotem do Europy. Gdzie po stronie Abu Zabi zdobył swoje pierwsze pole position w tym rokuHabowie pokazali wspaniałe rzeczy, udowadniając, że mogliby walczyć o tytuł, gdyby nie spowolniły ich problemy mechaniczne.

Mając dobry start, gdy zgasły światła, Isack Hadjar wykorzystał słaby start Jaka Crawforda (Abu Dhabi Racing) za nim, aby dodać sobie trochę powietrza na starcie. Mocno zainstalowany na czele wyścigu, członek czerwony Byk Zespół juniorów musiał zadowolić się dwiema kolejnymi interwencjami samochodu bezpieczeństwa po tym, jak Amna i Khaled Al Qubaisi (Abu Dhabi Racing) wypadli z toru w 14. zakręcie.

Przewaga jego kolegi z drużyny, Gabriele Mini, została zredukowana do zera, a Isack Hadjar doskonale zarządzał wznowieniami i obronił się przed możliwym atakiem Włocha. W świetnej formie i z samochodem, który tym razem nie spisał się najlepiej, mieszkaniec Ile-de-France mógł poszybować po swoje drugie zwycięstwo w tym roku, mając nieco mniej niż sekundę przewagi nad kierowcą Transalpine, który nigdy nie był w stanie atakować jego.

W mistrzostwach Isack Hadjar zajął 3. miejsce ze 134 punktami za Pepe Martí (Pinnacle Motorsport) i Arthurem Leclercem.

Drugi na starcie Jak Crawford może żałować swojego złego startu. Pomimo dobrego tempa wyścigowego Amerykanin zajął ostatnie miejsce na podium, które uzupełnił Paul Aron (Abu Dhabi Racing), a Patrik Pasma (Evans GP) zajął ostatnie miejsce w czołowej piątce.

Sacred w tę sobotę Arthur Leclerc (Mumbai Falcons) popełnił swój pierwszy błąd w sezonie, przekraczając skrzydło w ostatnim zakręcie. Spadając jako ostatni, Monako zdołał jednak przekroczyć linię mety na 14. pozycji.