Harvest GP (Indy): Potęga imperialna, Newgarden wciąż w wyścigu

Australijski zdobywca pole position ponownie zwyciężył na torze, który był dla niego udany.

opublikowany 03/10/2020 à 22:22

Tomasz Goubin

Will Power (Team Penske) wygrał 2. wyścig Harvest GP, co było jego czwartym sukcesem na drodze do Indianapolis, wyprzedzając Coltona Hertę (Andretti Autosport) zaledwie 4/8 po emocjonującym finale.

Opiekun pole position w dużej mierze zdominował trzy czwarte wyścigu, ale podczas ostatnich dziesięciu z 75 okrążeń młody Amerykanin był zagrożony. Na 64. okrążeniu wyprzedził Hertę, Alexander Rossi (Andretti Autosport) zajął 3. miejsce.

Zwycięzca piątkowego wyścigu Josef Newgarden tym razem musiał zadowolić się czwartym miejscem. Startując z 8. miejsca, nadal może być zadowolony, że zdobył kilka punktów od ósmego w wyścigu Scotta Dixona, lidera mistrzostw, po rozpoczęciu wyścigu z 15. pozycji.

Zanim opadnie kurtyna sezonu, który odbędzie się na ulicach Sankt Petersburga (Floryda) 25 października, dzielą ich trzydzieści dwa punkty.

Strona francuska, Simona Pagenauda po dobrym powrocie zajął 10. miejsce, mimo że startował z 19. miejsca. Startując z 21. miejsca, Sébastien Bourdais (AJ Foyt) zajął 18. miejsce.