IndyCar – Dixon: „Wiedziałem, że wciąż mam szansę”

Scott Dixon zrobił niespodziankę, zdobywając czwarty tytuł IndyCar na GP Sonoma z taką samą liczbą punktów jak Juan Pablo Montoya.

opublikowany 31/08/2015 à 14:44

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

IndyCar – Dixon: „Wiedziałem, że wciąż mam szansę”

Mistrz sezonu 2015IndyCar pozostawał nieznany aż do ostatniego okrążenia GP Sonoma (Kalifornia). Jeśli Scott Dixon dał z siebie wszystko, aby odnieść zwycięstwo i zdobyć dodatkowe punkty za wyścig, o jego sukcesie zadecydował wynik Juana Pablo Montoyi (Team Penske), który był jedynym liderem sezonu przed finałem. Jednak zwycięzcy Indianapolis 500 nie było szczęśliwe miejsce, Kolumbijczyk potrzebował pierwszej piątki, aby zyskać przewagę nad Nowozelandczykiem, który zrobił różnicę jedynie w liczbie zwycięstw.

« Wiedziałem, że wciąż mam szansę i właśnie na to liczyłem.”, oświadczył czterokrotny mistrz, który był świadkiem starcia Juana Pabla Montoyi ze swoim kolegą z drużyny Willem Powerem, skazując go na wyścig o powrót. „W tym sezonie rozegrałem wiele świetnych wyścigów, ale ten był najlepszy. Moi koledzy z drużyny byli niesamowici, pomagali mi przez cały rok i razem zdobyliśmy ten tytuł. Wiedziałem, że jednomiejscowy był szybki. Byliśmy w stanie prawidłowo zarządzać zużyciem paliwa i to właśnie zrobiło różnicę. »

Największym przegranym tego wydarzenia był oczywiście Juan Pablo Montoya. Kierowca Penske miał 34 punkty przewagi nad swoim najbliższym przeciwnikiem Grahamem Rahalem (Rahal Letterman Lanigan Racing i zapewnił sobie tytuł, zajmując miejsce w pierwszej trójce na torze Sonoma). „Miałem dobry samochód. Miałem dobry start i wszystko szło zgodnie z planem. Doszło do kolizji... Zrobiłem wszystko, co mogłem, żeby się podnieść, ale to nie wystarczyło. To rozczarowujące, ale tak się dzieje, gdy w wyścigu zdobywa się podwójne punkty. ”, ubolewał były pilot F1.

Podsumowanie wideo wyścigu Sonoma GP

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wyścigu Sonoma GP w numerze 2027 AUTOhebdo, dostępną od poniedziałkowego wieczoru w wersji cyfrowej na wszystkich platformach, a od środy w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz