IndyCar – zwycięzca Hunter-Reay, Wilson ewakuowany

Ryan Hunter-Reay (Andretti Autosport) zwyciężył w Pocono, wyścigu naznaczonym wypadkiem jego kolegi z drużyny, Justina Wilsona, który został ewakuowany do szpitala.

opublikowany 24/08/2015 à 00:33

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

IndyCar – zwycięzca Hunter-Reay, Wilson ewakuowany

Zwycięstwo Ryana Huntera-Reaya (Andretti Autosport? Honda) na torze Tricky Triangle of Pocono w Pensylwanii nie zostanie uczczone tak, jak powinno, przez klan zespołu Michaela Andrettiego.

Na około dwadzieścia okrążeń przed końcem lider Sage Karam (Chip Ganassi Racing – Chevrolet) popełnił błąd. W trakcie, Wygląda na to, że w samochód Justina Wilsona (Andretti Autosport) uderzył gruz w pobliżu kasku kierowcy, ta ostatnia kończy swój bieg w murze.

Brytyjski pilot został ewakuowany helikopterem do szpitala Lehigh Valley Health Network Cedar Crest z powodu urazu głowy. Na razie urzędnicy nie przekazali żadnych dalszych informacji.IndyCar lub członków zespołu Andrettiego o jego dokładnym stanie zdrowia. Sage Karam cierpi na prawą stopę.

Jeśli chodzi o wyścigi, te 500 mil Pocono naznaczone było licznymi wypadkami, w tym m.in Sébastien Bourdais (KVSH Racing? Chevrolet) lub zdarzenie z udziałem Grahama Rahala (Rahal Letterman Lanigan Racing? Honda), drugi w mistrzostwach przed tym spotkaniem, który stracił cenne punkty w wyścigu o tytuł, oraz Tristana Vautiera (Dale Coyne Racing? Honda).

Ostatecznie Ryan Hunter-Reay, który po ponownym uruchomieniu objął prowadzenie siedem okrążeń przed bramką, zwyciężył pod żółtą flagą po przerwaniu wyścigu z powodu problemu mechanicznego Gabby Chaves (Bryan Herta Autosport? Honda). Mistrz sezonu 2012 wyprzedza Josefa Newgardena (CHF Racing? Chevolet), Juana-Pablo Montoyę (Team Penske? Chevrolet) i Willa Powera (Team Penske). Simona Pagenauda (Team Penske), długo w czołówce, zajął siódme miejsce.

Relację z wydarzenia Pocono IndyCar znajdziesz w numerze 2026 AUTOhebdo, dostępną dziś wieczorem w wersji cyfrowej oraz w środę w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz