IndyCar – Justin Wilson nie żyje

Justin Wilson zmarł w wyniku odniesionych obrażeń dzień po wypadku w Pocono. To druga śmierć kierowcy IndyCar w ciągu czterech lat.

opublikowany 25/08/2015 à 03:47

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

IndyCar – Justin Wilson nie żyje

Justin Wilson zmarł w wyniku odniesionych obrażeń w wypadku, do którego doszło 23 sierpnia podczas wyścigu Pocono (Pensylwania). Po pilnym przewiezieniu do szpitala Lehigh Valley Network Cedar Crest w Allentown Brytyjczyk, pogrążony w śpiączce, natychmiast został umieszczony na oddziale intensywnej terapii. Miał 37 lat.

Kierowca Andretti Autosport otrzymał odłamek w głowę w wyniku wypadku w Sage Karam, do którego doszło na 180. z 200. okrążenia uwzględnionego w tym wydarzeniu. Chociaż kierowca Chipa Ganassi Racing również musiał zostać poddany leczeniu, uwaga natychmiast skupiła się na zdobywcy drugiego miejsca w Champ Car World Series w 2007 roku.

Justin Wilson wyróżnił się siedmioma zwycięstwami w IndyCar, ostatni raz miał miejsce w 2012 roku na torze Texas Motor Speedway i zdobył osiem pole position w 174 wyścigach. Pochodzący z Sheffield był również znany z jazdy konnej F1 w sezonie 2003 bronił barw Minardi i Jaguara w 16 Grand Prix, w tym 8. miejsce w GP USA w Indianapolis.

To drugi śmiertelny wypadek z udziałem kierowcy IndyCar w ciągu zaledwie czterech lat. Dana Wheldona zmarł 17 października 2011 podczas finału w Las Vegas (Nevada).

Justin Wilson pozostawił żonę i dwie młode córki.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz