IndyCar – ujawniono kalendarz na 2016 rok

We wtorek zaprezentowano wersję kalendarza IndyCar Series na rok 2016. Ogłoszone już wyścigi w Bostonie i Road America oraz w Phoenix to najważniejsza wiadomość.

opublikowany 27/10/2015 à 11:10

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

IndyCar – ujawniono kalendarz na 2016 rok

Wykonanie odcisków ucha jest konieczne, abyśmy mogli stworzyć Twoje monitory IndyCar Serie Rok 2016 zna już swój kalendarz, na sezon bardziej rozłożony w czasie niż wersja z 2015 roku, która rozpoczęła się 29 marca w Petersburgu (po wycofaniu się Brasilii w Brazylii), a zakończyła pod koniec sierpnia w Sonomie. Te dwie trasy po raz kolejny będą stanowić początek i zakończenie przyszłorocznych mistrzostw. W kalendarzu znajdzie się 15 wydarzeń, podzielonych równo pomiędzy pięć wydarzeń na owalach, pięć na torach miejskich i pięć na torach drogowych.

Pierwsza runda sezonu odbędzie się 13 marca na Florydzie na otwarcie miejskie, które poprzedzi pierwszy wyścig na owalu, rozgrywany o godz Phoenix, Arizona, nowość na rok 2016, która powraca po dziesięciu latach nieobecności. Ubiegłoroczny Indianapolis 500 był pierwszym spotkaniem na tego typu trasie.

W 2016 roku na terenie kompleksu Indiana ponownie odbędą się dwie imprezy, a Grand Prix odbędzie się wcześniej 14 maja wielkie spotkanie na dystansie 500 mil zaplanowane na 29 maja, czyli tego samego dnia co Grand Prix F1 Monako. Z drugiej strony nie należy spodziewać się konfliktu dat między IndyCar a Le Mansaw przeciwieństwie do F1.

Jedyny double-header odbędzie się w Detroitw Michigan w dniach 4 i 5 czerwca. Powrót do Road America odbędzie się 26 czerwca, natomiast wyścig na ulicach Bostonu (Massachusetts) potwierdzono na weekend przed Świętem Pracy we wrześniu, przed finałem szosowym w Sonomie 18 września.

Harmonogram serii IndyCar 2016:

13 marca: St. Petersburg na Florydzie
2 kwietnia: Phoenix w Arizonie
17 kwietnia: Long Beach w Kalifornii
24 kwietnia: Barber Motorsports Park, Alabama
14 maja: Grand Prix Indianapolis
29 maja: Indy 500 na torze Indianapolis Motor Speedway
4 czerwca: Detroit 1, Michigan
5 czerwca: Detroit 2, Michigan

11 czerwca: Teksas
26 czerwca: Road America, Wisconsin
9 lipca: Iowa
17 lipca: Toronto, Kanada
31 lipca: połowa Ohio, Ohio
21 sierpnia: Pocono w Pensylwanii
4 września: Boston, Massachusetts
18 września: tor wyścigowy Sonoma w Kalifornii

Pogrubioną czcionką wyścigi owalne, kursywą wyścigi miejskie.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz