IndyCar – Kierowcy w akcji na Road America

Kilku kierowców mogło rywalizować na torze Road America, który w 2016 roku powróci do kalendarza IndyCar Series.

opublikowany 23/09/2015 à 13:20

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

IndyCar – Kierowcy w akcji na Road America

Na początku sierpnia urzędnicy IndyCar Serie ogłoszony powrót trasy Road America w kalendarzu na rok 2016. Na torze o długości 6,515 km w latach 1982–2007 odbywały się wyścigi mistrzostw Ameryki Północnej (ze zwycięstwem Sébastiena Bourdais podczas ostatniej wizyty) i będzie jednym z najbardziej oczekiwanych przez kierowców wydarzeń przyszłego roku.

Dziesięć z nich, w tym Simona Pagenauda (Zespół Penske? Chevrolet) lub nawet obrońca tytułu Scott Dixon (Chip Ganassi Racing? Chevrolet) mogli wczoraj przeprowadzić sesję testową w Wisconsin. „Powrót tutaj był wspaniały, komentuje Tony Kanaan, kierowca Chip Ganassi Racing. To szybka trasa i bardzo długa. Kochałem. Pierwsze okrążenia dzisiejszego ranka były naprawdę doskonałe. »

Po raz pierwszy na tym torze w samochodzie IndyCar, Japończyk Takuma Sato, który broni barw zespołu AJ Foyt Racing? Honda przyznaje, że Road America będzie zupełnie odrębnym wydarzeniem w kalendarzu. « Nic podobnego. Jeśli chodzi o docisk, może to być jeden z najniższych docisków, jakich używamy, ale układ jest zupełnie inny. To wąska i wyboista trasa. Jest wiele szybkich zakrętów i kilka zakrętów o 90°. »

>>>>> Film na pokładzie z Josefem Newgardenem w Road America <<<<

0 Zobacz komentarze)