IndyCar – Oriol Servia zastąpi Wilsona w Sonomie

Oriol Servia poprowadzi samochód Justina Wilsona podczas finału IndyCar w Sonomie, aby złożyć hołd swojemu zmarłemu przyjacielowi.

opublikowany 28/08/2015 à 09:36

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

IndyCar – Oriol Servia zastąpi Wilsona w Sonomie

W finale sezonu Oriol Servia pojedzie Andretti Autosport nr 25IndyCar wystartował 30 sierpnia na torze drogowym Sonoma (Kalifornia), zastępując swojego przyjaciela Justina Wilsona, który zmarł 24 sierpnia. Hiszpan występuje w tej dyscyplinie od 2000 roku, po debiucie w Champ Car i zaprzyjaźnił się z Brytyjczykiem.

„Znam Wilsona i ścigałem się z nim od ponad dekady”., wyjaśnił mistrz Indy Lights z 1999 roku. „Mam dla niego ogromny szacunek jako kierowcę, ale jego ludzkie cechy były prawdziwą inspiracją dla każdego, kto go spotkał… Jestem zaszczycony i pełen pokory, że mam okazję prowadzić jego samochód w ten weekend. »

Rodzina zmarłego również jest zaszczycona faktem, że Oriol Servia pilotuje samolot nr 25. „Nie mogliśmy sobie wyobrazić lepszej osoby niż Oriol, która mogłaby kandydować na cześć Justina. Jej życie na przestrzeni lat krzyżowało się z życiem Justina. Wiemy, że Justin by to zaakceptował »– dodał Stefan Wilson, brat Justina Wilsona, który również ścigał się w IndyCar.

Justin Wilson doznał poważnego urazu głowy podczas wyścigu w Pocono (Pensylwania), gdzie otrzymał kawałek gruzu.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz