IndyCar – Spencer Pigot dołącza do RLL w ramach ambitnego programu

Spencer Pigot stawia swoje pierwsze kroki w IndyCar dołączając do Rahal Letterman Lanigan Racing na kilka wyścigów, w tym Indy 500.

opublikowany 20/10/2015 à 16:44

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

IndyCar – Spencer Pigot dołącza do RLL w ramach ambitnego programu

Spencer Pigot będzie piątym z rzędu mistrzem Indy Lights, którego będzie można zobaczyć IndyCar następny sezon. 22-letni Amerykanin podpisał kontrakt na co najmniej trzy imprezy w sezonie 2016 z m.in Rahal Letterman Lanigan Racing, w tym 100. edycja Indianapolis 500, która odbędzie się 29 maja. Jego dwa inne wybrane na ten moment zobowiązania to GP w St. Petersburgu (Floryda) 13 marca i GP w Indianapolis (wyścig szosowy poprzedzający Indy 500) 14 maja.

„Moim celem zawsze było zostać kierowcą IndyCar i wystartować w Indianapolis 500”.– skomentował Spencer Pigot. „Ten zespół idealnie pasuje do mnie jako debiutanta, ponieważ ma wystarczające doświadczenie. Udział w setnej edycji wyścigu Indy 100 będzie wkrótce najwspanialszym momentem w mojej karierze. Zawsze o tym marzyłem, odkąd zacząłem się ścigać. »

Spencer Pigot po raz pierwszy pojechał IndyCar w sierpniu zeszłego roku podczas sesji testowej przeprowadzonej przez Team Penske w Sonomie (Kalifornia).

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz