IndyCar – Will Power na pole position w Sonomie

Lider mistrzostw nie dał szans rywalom podczas kwalifikacji na torze szosowym Sonoma i dziś wieczorem w Kalifornii wystartuje z pole position.

opublikowany 24/08/2014 à 08:22

Pierre Tassel

Pod koniec sezonu Will Power ma misję. Lider mistrzostw przed spotkaniem w Sonomie, kierowca Team Penske jest w drodze po swój pierwszy tytuł w sezonie IndyCar, któremu dwukrotnie się nie udało na tej samej pozycji w latach 2010 i 2012. Na swoim ulubionym torze w Kalifornii (Power jest tu obrońcą tytułu i wygrał trzy z czterech ostatnich wyścigów rozgrywanych), kierowca DW12 nr 12 zdobył pole position stanowisko wczoraj. Wystarczająco, aby zdobyć nowy dodatkowy punkt, który zwiększa jego przewagę na szczycie mistrzostw do 40 punktów nad kolegą z drużyny Helio Castronevesa, 6. miejsce na starcie wyścigu, który rozpocznie się dziś wieczorem.

Josef Newgarden (Sarah Fisher Hartman Racing – Honda) wystartuje obok Willa Powera, a panujący mistrz Scott Dixon (Team Ganassi – Chevrolet) zajął 3. miejsce. Na tej trasie czekaliśmy na francuskich kierowców. Jeśli Sebastian Bourdais (KV Racing – Chevrolet) zajął 7. miejsce, Simona Pagenauda (Schmidt Peterson Motorsports – Honda) rozpocznie liczący 85 okrążeń wyścig dopiero z 15. miejsca. Power ma zatem okazję jeszcze bardziej powiększyć przewagę nad Castronevesem i Ryanem Hunter-Reayem (Andretti Autosport – Honda), zajmującymi 10. miejsce na starcie od dzisiejszego wieczoru i przed finałem w Fontanie za tydzień, w którym punkty zostaną podwojone okazja.