Alex Baron wygrywa w swoim debiucie w USF2000 na torze Laguna Seca

Alex Baron wyróżnił się w ubiegły weekend w USA, wygrywając swój pierwszy wyścig USF2000 na torze Laguna Seca, zanim w drugim stanął na podium. Francuz może powrócić na finał rozgrywany w Houston.

opublikowany 09/09/2013 à 17:24

Alex Baron dowiedział się w ostatniej chwili, że weźmie udział w przedostatniej rundzie wyścigu USF2000 rozgrywanej w ubiegły weekend na torze Laguna Seca. Aktualny mistrz Francji w F4 zaledwie kilka dni odbył sesję testową, zanim zasiadł za kierownicą samochodu z numerem 18 zgłoszonego przez Team Afterburner Autosport. Narbonnais bezpośrednio podkreślił swoją wartość, zdobywając pole position w obu wyścigach, zanim wygrał pierwszy i zajął ostatni stopień podium w drugim.

Występ jest tym bardziej imponujący, że Francuz w tym sezonie stara się przekonać do rywalizacji w Formule Eurocup Renault 2.0, ponieważ w ośmiu startach nie podpisał kontraktu z żadną dziesiątką. W każdym razie wydaje się, że jego występ w Kalifornii przekonał Tima Walscha, właściciela Team Afterburner Autosport, do zatrudnienia francuskiego kierowcy na finał, który odbędzie się 5 i 6 października na torze ulicznym Reliant Park w Houston.

Jego rodak Florian Latorre po obu konkurencjach zajął 8. i 7. miejsce. Rezydent Team Jay Motorsport nadal utrzymuje się na piątej pozycji w mistrzostwach i pozostaje najlepszym debiutantem.