Dixon uruchamia ladę w Detroit

Scott Dixon odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie IndyCar, wygrywając pierwszy wyścig w Detroit, przed Ryanem Hunter-Reayem i Alexandrem Rossim.

opublikowany 03/06/2018 à 01:11

Już 14. sezon z rzędu Scott Dixon (Chip Ganassi Racing) odniesie co najmniej jedno zwycięstwo. Czterokrotny mistrz wygrał pierwszy wyścig w Detroit (Michigan), przed Ryanem Hunter-Reayem i zdobywcą pole position Alexandrem Rossi który stracił kilka pozycji po pierwszym pit stopie. Nowozelandczyk odniósł swój 42. sukces w tej dyscyplinie.

Były zwycięzca Indy 500 przyjął strategię dwóch postojów w przeciwieństwie do swojego amerykańskiego rywala, który trzykrotnie zjechał do pit stopu i był w stanie utrzymać przewagę pomimo dwóch przerw w wyścigu pod koniec sesji, z których pierwsza była spowodowana odejściem Grahama Rahala (RLL Racing ), a drugi po zderzeniu Charliego Kimballa (Carlin) i Santino Ferrucci (Dale Coyne Racing).

Scott Dixon wystawił kierowców Andrettiego w szał, gdyż za Ryanem Hunter-Reayem i Alexandrem Rossim Marco Andretti zajął miejsce tuż za podium, przed Takumą Sato (RLL Racing).

Niedawny zwycięzca wyścigu Indy 500, Will Power (Team Penske), był pierwszym kierowcą Chevroleta, który ukończył wyścig, zajmując siódme miejsce za Edem Jonesem (Chip Ganassi Racing). Jego kolega z drużyny Simona Pagenauda miał większe trudności, odkąd zajął 17. miejsce. Sebastiana Bourdais (Dale Coyne Racing) musiał zadowolić się 13. miejscem.

Nowym liderem mistrzostw jest Alexander Rossi, który ma cztery punkty przewagi nad Scottem Dixonem. Will Power podąża za siedmioma jednostkami. Sébastien Bourdais zajmuje ósme miejsce w rankingu, dwa miejsca przed swoim rodakiem Simonem Pagenaudem.

Wyścig 2 z Detroit będzie transmitowany w najbliższą niedzielę od 21:45 czasu francuskiego w Canal+ Sport.