IndyCar – Bourdais zwycięża w Detroit

Sébastien Bourdais wygrał pierwszy wyścig IndyCar w Detroit dzięki agresywnej strategii.

opublikowany 04/06/2016 à 23:58

Artykuł wstępny

Sébastien Bourdais (KVSH Racing) odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie, wygrywając pierwszy wyścigIndyCar w Detoit w stanie Michigan. Czterokrotny mistrz Champ Car znalazł się w czołówce grupy, po czym na dziesięć okrążeń przed metą szybko się zatrzymał, co pozwoliło mu zyskać przewagę nad kierowcami Penske Helio Castronevesa et Simona Pagenauda.

Przyjmując tę ​​samą strategię co zwycięzca, Conor Daly (Dale Coyne Racing) zajął drugie miejsce, a Juan Pablo Montoya (Team Penske) stanął na podium przed Helio Castronevesem i Carlosem Munozem (Andretti Autosport). Aleksander Rossi (Andretti Autosport), zwycięzca 100. edycji Indianapolis 500, znalazł się w pierwszej dziesiątce za Ryanem Hunter-Reayem (Andretti Autosport), Charliem Kimballem i Tonym Kanaanem (Chip Ganassi Racing).

Opiekun Pole position Simon Pagenaud był zmuszony po raz ostatni zejść do boksów i musiał zadowolić się 13. miejscem. Le Poitevin utrzymuje 59 punktów przewagi nad swoim nowym bezpośrednim przeciwnikiem Helio Castronevesem, Scottem Dixonem (Chip Ganassi Racing), który wycofał się z wyścigu z powodu problemu z elektryką.

IndyCar Race 2 w Detroit odbędzie się w najbliższą niedzielę, 5 czerwca.