IndyCar-C1: Carlos Munoz odnotowuje swój pierwszy sukces w Detroit

Carlos Munoz odniósł swoje pierwsze zwycięstwo, wykorzystując dobrą strategię wdrożoną podczas pierwszego wyścigu w Detroit, który został przerwany przez deszcz.

opublikowany 31/05/2015 à 09:12

Dupuis

Carlosa Munoza odniósł pierwsze zwycięstwo w karierze IndyCar skorzystał z przerwy w pierwszym wyścigu rozgrywanym na torze ulicznym Belle Isle w Detroit (Michigan) spowodowanej nadejściem ulewnej ulewy. Kolumbijczyk przedłużył swój przejazd, zanim w odpowiednim momencie zjechał do boksów. „Chciałem wygrać, rywalizując przez cały wyścig, ale taki jest wyścig”.– skomentował zwycięzca.

Andretti Autosport podpisuje swój pierwszy dublet w sezonie z Marco Andrettiego. Simona Pagenauda zdobywa swoje pierwsze podium w drużynie Penske. „Nie wiedzieliśmy, kiedy nadejdzie deszcz”., wyjaśnia Poitevin. „Pozostaliśmy na torze trochę dłużej i zjechałem do boksów w odpowiednim momencie, aby awansować na 3. pozycję. »

Zapewniając 4. miejsce z przodu Scotta Dixona (Wyścigi Ganassi), Siła woli (Team Penske) traci 11 punktów do swojego kolegi z drużyny Juan Pablo Montoya który zajął 10. miejsce. Sébastien Bourdais (KVSH Racing) zajął 14. miejsce Tristana Vautiera (Dale Coyne Racing) zajął 17. miejsce.