IndyCar-C2: Castroneves na pole position przed kierowcami SPM w Houston

Helio Castroneves zdobył pole position w drugim wyścigu GP Houston, przed Michaiłem Aleshinem i Simonem Pagenaudem, którzy planują się zemścić. Sébastien Bourdais wystartuje z 2. miejsca.

opublikowany 29/06/2014 à 17:55

Helio Castronevesa (Team Penske) zdobył swoje drugie pole position w sezonie, 40. w swojej karierze, pod koniec kwalifikacji do drugiego wyścigu Grand Prix Houston, rozgrywanego w dwóch grupach. Brazylijczyk, który zajmuje drugie miejsce w mistrzostwach, wystartuje przed dwoma Schmidt Peterson Motorsports DW2, a Michaił Aleshi będzie na drugim miejscu, przed swoim kolegą z drużyny Simona Pagenauda, nieszczęsny autor wczorajszego bieguna, który był zaangażowany w kontakt podczas pierwszego wydarzenia.

Francuzi są w czołówce od czasów Sébastiena Bourdais (KVSH Racing) będzie miał kolejną okazję do walki w czołówce, startując z piątego miejsca po zajęciu miejsca tuż przed podium w pierwszym wyścigu. Czterokrotny mistrz wystartuje pomiędzy Grahamem Rahalem (RLL Racing) a Justinem Wilsonem (Dale Coyne Racing). . Carlos Huertas (Dale Coyne Racing) wystartuje dopiero z 1. miejsca, ale Kolumbijczyka nadal będzie można oglądać, ponieważ wczoraj wygrał, mimo że startował z 13. pozycji. Will Power (Team Penske) będzie musiał spróbować dokonać podobnego wyczynu, ponieważ lider mistrzostw zajął dopiero 19. miejsce.