IndyCar – Carlos Munoz na pole position w Teksasie

Carlos Munoz zdobył swoje pierwsze pole position w IndyCar, wygrywając kwalifikacje do wyścigu Firestone 600 na torze Texas Motor Speedway.

opublikowany 10/06/2016 à 23:23

Carlos Munoz (Andretti Autosport) zdobył swoje pierwsze pole position IndyCar. Kolumbijczyk wygrał kwalifikacje do wyścigu Firestone 600 rozgrywanego na torze Texas Motor Speedway, pokonując dwa okrążenia ze średnią prędkością 217,137 km/h.

Razem z nim wystartuje Scott Dixon (Chip Ganassi Racing). Aktualny mistrz będzie więc miał doskonałą okazję do skrócenia opóźnienia Simona Pagenauda (Team Penske), nawet jeśli lider mistrzostw nadal zakwalifikował się na szóstej pozycji z tyłu Helio Castronevesa (Team Penske), Takuma Sato (AJ Foyt Enterprises) i Josef Newgarden (Ed Carpenter Racing).

Kierowcy Penske nadal mają przewagę, ponieważ Will Power wystartuje z siódmej pozycji, wyprzedzając Tony’ego Kanaana (Chip Ganassi Racing), Alexandra Rossi (Andretti Autosport) i Jamesa Hinchcliffe’a (Schmidt Peterson Motorsports).

Sébastien Bourdais (KVSH Racing) był dalej w tyle, ponieważ startował dopiero z 18. pozycji, tuż za Juanem Pablo Montoyą (Team Penske), który miał trudności z narzucaniem tempa swoim kolegom z drużyny.

Firestone 600 zostanie wyemitowany w najbliższą niedzielę 12 czerwca od 22:15 w Canal+ Sport.