IndyCar – Castroneves powraca do zwycięstwa w Iowa

Helio Castroneves odniósł swoje pierwsze zwycięstwo, wygrywając Iowa Corn 300.

opublikowany 10/07/2017 à 10:34

Helio Castronevesa (Team Penske) odniósł swoje pierwsze zwycięstwo od Detroit (Michigan) w 2014 r., wygrywając wyścig Iowa Corn 300 rozgrywany na owalu o długości 0,8 mili i tym samym zostaje dziewiątym zwycięzcą w 9 wyścigach w tym roku. Brazylijczyk zdominował imprezę, prowadząc przez ponad dwie trzecie wyścigu i wygrywając przed JR Hildebrandem (Ed Carpenter Racing).

Ryan Hunter-Reay (Andretti Autosport) stanął na podium przed Willem Powerem (Team Penske) i Grahamem Rahalem (Rahal Letterman Lanigan Racing).

Wszyscy kierowcy Penske uplasowali się w pierwszej dziesiątce, a Josef Newgarden zajął 6. miejsce, przed swoim kolegą z drużyny Simona Pagenauda. Aktualny mistrz traci 31 punktów do lidera mistrzostw Scotta Dixona (Chip Ganassi Racing), który zajmuje 8. miejsce, przed swoim kolegą z drużyny Tonym Kanaanem. Pierwszą dziesiątkę uzupełnił James Hinchcliffe (Schmidt Peterson Motorsports).

Takuma Sato (Andretti Autosport), zwycięzca 101. edycji wyścigu Indy 500, dobiegł na 16. miejscu, dwa okrążenia za zwycięzcą, po tym, jak w tym samym czasie co Ed Jones (Dale Coyne Racing) napotkał problemy mechaniczne. Esteban Gutiérrez (Dale Coyne Racing) w swoim pierwszym wyścigu owalnym zajął 13. miejsce.

Zapoznaj się z raportem na temat Iowa Corn 300 w numerze 2122 AUTOtygodniowo, dostępny od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach, a od środy w kioskach.