IndyCar – Dixon wygrywa w Houston, Pagenaud jest czwarty

Nowozelandczyk Scott Dixon wygrywa pierwszy wyścig doubleheadera w Houston i w klasyfikacji generalnej traci 8 punktów do Helio Castronevesa. Czwarty Simon Pagenaud również nadal bierze udział w wyścigu.

opublikowany 06/10/2013 à 00:31

Scott Dixon, który ostatnio nie był w dobrej formie, dzisiejszego popołudnia całkowicie rozpalił napięcie po zakończeniu mistrzostw. Zapewniając zwycięstwo na koniec pierwszego wyścigu doubleheadera z Houston, przedostatniego spotkania sezonu 2013IndyCar W serii Nowozelandczyk zmniejszył przewagę nad liderem do 8 punktów Helio Castronevesa, 18 dzisiaj po wystąpieniu problemów ze skrzynią biegów. Kiedy wiemy, że pierwsze trzy miejsca dają odpowiednio 50, 40 i 35 punktów, nie trzeba dodawać, że wszystko pozostaje do zrobienia przed dwoma wyścigami.

Dla rezydenta Target Chip Ganassi Racing jest to czwarte zwycięstwo w tym sezonie i trzecie w jego karierze. Na mecie Dixon pokonał Szwajcara Simona de Silvestro (KV Racing Technology), który stanął na swoim pierwszym podium w IndyCar, oraz Brytyjczyka Justina Wilsona (Dale Coyne Racing).

Simona Pagenauda ty nam powiedz? Dobiegł tuż za nim, na czwartej pozycji. Wynik, na który pozwala Poitevin du Schmidt Hamilton Motorsports zgarnie 32 punkty i wróci do lidera Helio Castronevesa, dokładnie 50 punktów, co jest równoznaczne ze zwycięstwem. Warto dodać, że jest to czwarte z rzędu miejsce w pierwszej piątce Francuza. Co więcej, pozostało już tylko sześciu kierowców, którzy matematycznie mogą zdobyć tytuł..

Potwierdzam swoje obecne dobre usposobienie, Sébastien Bourdais (Dragon Racing) zajął ósme miejsce. Tristan Vautier (Schmidt Peterson Motorsports) został zmuszony do przejścia na emeryturę.

Do zobaczenia jutro na drugim wyścigu doubleheadera w Houston, przedostatnim w sezonie przed finałem w Fontanie 19 października. Kliknij link aby zobaczyć wideo podsumowujące wydarzenie.