IndyCar – Hunter-Reay zwycięża na torze Iowa Speedway

Ryan Hunter-Reay zwyciężył na torze Iowa Speedway przed swoimi rodakami Josefem Newgardenem i Sage Karamem. Juan Pablo Montoya poddał się.

opublikowany 19/07/2015 à 09:13

Ryana Huntera-Reaya (Andretti Autosport) został dziewiątym zwycięzcą na koniec 9. imprezy sezonu rozgrywanej na torze Iowa Speedway. Mistrz z 13 roku, który odniósł swój 2012. sukces w IndyCar, narzucił się przed rodakami Józefa Newgardena (CFH Racing) i Mędrzec Karam (Wyścigi Chipa Ganassiego). To pierwszy raz od wyścigu Indianapolis 500 w 2006 r., w którym zwyciężył Sam Hornish Jr, w pierwszej trójce znaleźli się wyłącznie Amerykanie.

To szóste z rzędu zwycięstwo Andretti Autosport na tym owalu o długości 6 mili, na którym Ryan Hunter-Reay ma obecnie trzy sukcesy. Zwycięzca Indy 0,8 z 500 roku wygrał już przed Josefem Newgardenem w zeszłym roku.

Mistrzostwa mogły zostać wznowione po rezygnacji Juan Pablo Montoya (Team Penske), jego pierwszy start na 18, ostatni na tym owalu rok wcześniej. Lider klasyfikacji kierowców zderzył się ze ścianą już na 10. z 300 okrążeń wyścigu.

Scotta Dixona (Chip Ganassi Racing) nie mógł skorzystać z tej przewagi, ponieważ z powodu problemu mechanicznego zajął dopiero 18. miejsce. Poleman Helio Castronevesa (Team Penske) zajął dopiero 11. miejsce.

Sébastien Bourdais (KVSH Racing) zajął 9. miejsce przed nim Siła woli (Team Penske), który w poprzednich wyścigach dwukrotnie wycofał się z wyścigu. Tristana Vautiera (Dale Coyne Racing) zajął 12. miejsce Simona Pagenauda (Team Penske) zajął 14. miejsce.

Juan Pablo Montoya utrzymuje 42-punktową przewagę Grahama Rahala (Rahal Letterman Lanigan Racing), jego nowy bezpośredni rywal, trzy wyścigi od końca sezonu.

Przed wyścigiem uczczono minutę ciszy Jules Bianchi zmarł 17 lipca w wyniku wypadku podczas GP Japonii 2014.