IndyCar – James Hinchcliffe triumfuje w Iowa

Kanadyjski kierowca Andretti Autosport wygrywa po raz pierwszy w swojej karierze na owalu. Ze swojej strony Simon Pagenaud radzi sobie dobrze w mistrzostwach.

opublikowany 24/06/2013 à 12:36

Artykuł wstępny

Jest obecnie jedynym kierowcą, który w tym roku odniósł 3 zwycięstwa. James Hinchcliffe wygrał Iowa Corn Indy 250, 10. spotkanie w sezonie. Cecha szczególna tego nowego sukcesu: po raz pierwszy kierowca Andretti Autosport wygrał wyścig rozgrywany na owalu. Za Kanadyjczykiem znajduje się panujący mistrz z 2012 roku Ryan Hunter-Reay, który zdobył kilka punktów Helio Castronevesa (tutaj ósme miejsce, przyp. red.) w klasyfikacji kierowców oraz najnowszy zwycięzca wyścigu Indianapolis 8, Tony Kanaan.

Wśród Francuzów należy pochwalić najlepszy występ Simona Pagenauda, 6. Pozycja, która pozwala mu opuścić miasto Newton (Iowa) po awansie o jedno miejsce w mistrzostwach: obecnie zajmuje 6. miejsce z 241 punktami, pomiędzy Tonym Kanaanem (253 pkt.) a Scottem Dixonem (240 pkt.). Tristan Vautier zakończył wyścig na 13. pozycji, tuż przed Sébastienem Bourdais.