IndyCar – Newgarden na pole position w Sonomie

Josef Newgarden wywalczył pole position w GP Sonoma, przed kolegami z drużyny Willem Powerem i Simonem Pagenaudem.

opublikowany 17/09/2017 à 02:00

Josef Newgarden zrobił kolejny krok w stronę tytułu w kwalifikacjach do GP Sonoma (Kalifornia). Lider mistrzostw zdobył pole position, osiągając czas okrążenia 1'15''5205 podczas Fast Six, wyprzedzając swojego kolegę z drużyny Willa Powera o 3 setne i zdobywając jeden punkt więcej w mistrzostwach. Amerykanin ma teraz cztery punkty przewagi nad Scottem Dixonem (Chip Ganassi Racing), który zajmuje szóste miejsce na starcie, przed rozpoczęciem finału sezonu IndyCar gdzie punkty są podwajane. Nowozelandczyk wystartuje za Takumą Sato (Andretti Autosport).

Zespół Penske świętuje od tego czasu Simona Pagenauda, kolejny pretendent do tytułu, zajął trzecie miejsce, jedną dziesiątą od odniesienia, wyprzedzając swojego kolegę z drużyny Helio Castronevesa. Jego rodak Sebastian Bourdais (Dale Coyne Racing) zajął dziesiątą pozycję.

GP Sonoma będzie można śledzić na żywo od niedzieli do poniedziałku od 0:30 w Canal+ Sport.