IndyCar – Pagenaud na pole position w Mid-Ohio

Simon Pagenaud zdobył pole position w Mid-Ohio, pokonując kolegę z drużyny Willa Powera w Fast Six.

opublikowany 30/07/2016 à 21:19

Simona Pagenauda (Team Penske) nie liczy na to, że jego kolega z drużyny, Will Power, zmniejszy różnicę w mistrzostwach. Zawodnik Poitevina, który mimo wszystko cierpi na bóle pleców, zdobył pole position w Mid-Ohio, ustanawiając nowy rekord okrążenia z czasem 1:03:8700 i pokonując mistrza z 2014 roku o sześć setnych.

Josef Newgarden (Ed Carpenter Racing) był gorszy o ponad dwie dziesiąte sekundy, a drugi rząd stawki zamyka Ryan Hunter-Reay (Andretti Autosport). Charlie Kimball (Chip Ganassi Racing) i Graham Rahal (RLL Racing) zakończyli kwalifikacje w pierwszej szóstce.

Helio Castronevesa (Team Penske) zajął siódme miejsce, przed kolegą z zespołu Juanem Pablo Montoyą, a kierowcy Schmidt Peterson Motorsports James Hinchcliffe i Michaił Aleshin uplasowali się w pierwszej dziesiątce.

Sébastien Bourdais (KVSH Racing) wystartuje z 16. miejsca. Występuje R.C Eernson (Dale Coyne Racing). jego pierwszy wyścig w IndyCarwystartuje z 18. pozycji.