IndyCar – Scott Dixon zdobywa tytuł w Sonomie

Scott Dixon zdobywa swój czwarty tytuł IndyCar, wygrywając GP Sonoma. Kierowca Chip Ganassi zakończył wyścig z taką samą liczbą punktów jak Juan Pablo Montoya.

opublikowany 31/08/2015 à 01:36

Chociaż zespół Penske miał 3 kierowców rywalizujących o tytuł na GP Sonoma (Kalifornia), to Scotta Dixona który zwyciężył na torze szosowym i zdobył swoją czwartą koronację po zdobytych w latach 4, 2003 i 2008. Nowozelandczyk zakończył zawody z taką samą liczbą punktów jak Juan Pablo Montoya (Team Penske), który przez cały sezon utrzymywał się na pozycji lidera, różnicując jedynie liczbę zwycięstw (3 na 2).

Kolumbijczyk może winić siebie, ponieważ to on był przyczyną starcia z kolegą z drużyny Siła woli nastąpiło w połowie wyścigu. Ostatni zwycięzca Indianapolis 500 musiał przesunąć się z tyłu peletonu i ostatecznie nie udało mu się zająć 6. miejsca, gdy liczyła się pierwsza piątka.

Ryana Huntera-Reaya (Andretti Autosport) zajmuje 2. miejsce przed Charliego Kimballa (Wyścigi Chipa Ganassiego), Tony Canaan (Chip Ganassi Racing) i Ryana Briscoe (Sporty motorowe Schmidta Petersona). Oriol Servia (Andretti Autosport), który prowadził jednomiejscowy de Justin Wilson w hołdzie swojemu zmarłemu przyjacielowi, zajął 12 miejsce.

Simona Pagenauda (Team Penske) zajmuje 16. miejsce Sébastien Bourdais (KVSH Racing) zajął dopiero 20. miejsce po przejściu przez uderzenie Grahama Rahala (Rahal Letterman Lanigan Racing), choć nadzieje Amerykanina na zwycięstwo były niewielkie. Tristana Vautiera (Dale Coyne Racing) jest 23.

Podsumowanie wideo wyścigu Sonoma GP

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wyścigu Sonoma GP w numerze 2027 AUTOhebdo, dostępną od poniedziałkowego wieczoru w wersji cyfrowej na wszystkich platformach, a od środy w kioskach.