IndyCar – Scott Dixon zdobywa pole position w Mid-Ohio

Nowozelandczyk Scott Dixon ustanowił najlepszy czas w kwalifikacjach do wyścigu Honda Indy 200 na torze w środkowym Ohio. Sébastien Bourdais wystartuje z trzeciego miejsca.

opublikowany 01/08/2015 à 22:36

Pierre Tassel

Tor w środkowym Ohio i Honda Indy 200 to swego rodzaju rezerwat Scotta Dixona. Nowozelandczyk z Wyścigi Chipa Ganassiego? Chevrolet wygrał pięć z ośmiu ostatnich wyścigów rozgrywanych na tym torze, łącznie z zeszłym rokiem.

W najbliższą sobotę trzykrotny mistrz tej dyscypliny wywalczył pole position (jego 23. w karierze), ustanawiając nowy rekord życiowy w 1'04 ″ 581. Wyczyn, który pozwala mu pokonać ustępującego mistrza Willa Powera (Team Penske? Chevrolet) o 96 tysięcznych. Trzeci kierowca, który w ostatniej części kwalifikacji spadł poniżej 1 minuty na okrążenie, Francuz Sébastien Bourdais (KVSH Racing? Chevrolet) kończy trójkę sesji.

Helio Castronevesa (Team Penske), Josef Newgarden (CFH Racing) i Charlie Kimball (Chip Ganassi Racing) kończą Fast 6 (skupiający sześciu kierowców walczących o pole position) w tej kolejności, a Chevrolet narzuca swoją dominację podczas sesji, jako pierwszy jednomiejscowy Honda, Ryana Huntera-Reaya (Andretti Autosport), plasuje się dopiero na siódmej pozycji.

W klanie Penske Juan-Pablo Montoya i Simona Pagenauda byli nieco rozczarowani, Kolumbijczyk nie dotarł do Fast 6, uplasował się na 10. pozycji, a Francuz został wyeliminowany w pierwszej rundzie kwalifikacji, podobnie jak Tristan Vautier (Dale Coyne Racing? Honda). Obaj Francuzi będą startować odpowiednio z 15. i 24. miejsca. Wyścig rozpocznie się jutro wieczorem o 20:XNUMX czasu francuskiego.