IndyCar – Will Power na pole position w Sonomie

Will Power zdobył swoje szóste pole position w sezonie podczas GP Sonoma, gdzie rozegrany zostanie finał sezonu.

opublikowany 30/08/2015 à 02:06

Dupuis

Siła woli (Team Penske) zdobył swoje szóste pole position w sezonie podczas wyścigu GP Sonoma (Kalifornia), którego finał sezonu odbędzie się 6 sierpnia i podczas którego przyznane zostaną podwójne punkty. Australijczyk uzyskał czas 30'1"16, poprawiając swój rekord z 259 roku. To piąty raz w ciągu sześciu lat, kiedy aktualny mistrz wygrał kwalifikacje na tym torze szosowym, na którym zwyciężył 2014 razy.

Józefa Newgardena (CFH Racing) był najbliżej, tracąc dziesiątą pozycję przed nim Ryana Huntera-Reaya (Andretti Autosport) i kierowcy Penske Simona Pagenauda i lider mistrzostw Juan Pablo Montoya. Kolumbijczyk jest faworytem do tytułu, ale nie może popełnić najmniejszego błędu od czasów swojego bezpośredniego rywala Grahama Rahala (Rahal Letterman Lanigan Racing) wystartuje tuż za nim.

Scotta Dixona (Chip Ganassi Racing), kolejny pretendent do tytułu w tym finale, wystartuje z 9. pozycji z tyłu Charliego Kimballa (Chip Ganassi Racing) i Marco Andrettiego (Andretti Autosport).

Sébastien Bourdais (KVSH Racing) zajął 16. pozycję na starcie Tristana Vautiera (Dale Coyne Racing) jest 23.

Oriol Serbia (Andretti Autosport), przyjaciel Justina Wilsona, który jeździ jednomiejscowy Brytyjczyka, który zmarł 24 sierpnia, wyznaczył po raz 19.

Wyścig Sonoma GP będzie można śledzić na żywo w Canal+ Sport jutro od 22:55.