IndyCar – Will Power unika problemów w Teksasie

Will Power zwyciężył na torze Texas Motor Speedway po wyścigu naznaczonym licznymi wypadkami.

opublikowany 11/06/2017 à 08:44

Will Power (Team Penske) uniknął problemów na torze Texas Motor Speedway, wygrywając wyścig Raunguard Water Sealers 600 i podpisując swoje drugie zwycięstwo w sezonie, 31. w swojej karierze (wyrównawszy Dario Franchittiego i Paula Tracy). Mistrz z 2014 roku był największym liderem imprezy, przejeżdżając 180 okrążeń na 248 w wyścigu.

Drugie miejsce przed nim zajął Tony Kanaan (Chip Ganassi Racing). Simona Pagenauda (Team Penske), który dobrze spisał się w mistrzostwach, tracąc 13 punktów do lidera Scotta Dixona (Chip Ganassi Racing).

Nowozelandczyk biegł na drugiej pozycji, zanim został potrącony przez Takumę Sato (Andretti Autosport), zwycięzcę 101. edycji Indy 500, który stracił kontrolę nad samochodem. jednomiejscowy przechodząc przez trawę. Conor Daly i Max Chilton również uczestniczyli w wypadku, który był dziewiątą i ostatnią przerwą w imprezie.

Tylko dziewięciu kierowców ukończyło wyścig, a większość pozostałych wycofała się z powodu kontaktu. Tristan Vautier (Dale Coyne Racing) musiał zsiąść z konia i został sklasyfikowany na 16. miejscu.

L 'IndyCar powróci do swoich praw w weekend 25 czerwca podczas Grand Prix Road America (Wisconsin).

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z IndyCar w Teksasie w numerze 2118 AUTOtygodniowo, dostępny od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach, a od środy w kioskach.