Newgarden wykorzystuje w Detroit doskonałą strategię Penske

Josef Newgarden wygrał pierwszy wyścig Grand Prix Detroit dzięki optymalnej strategii zespołu Penske.

opublikowany 02/06/2019 à 09:02

Pierre Tassel

Józefa Newgardena może podziękować Timowi Cindricowi, szefowi strategii Team Penske. Mistrz sezonu 2017 zwyciężył wczoraj na ulicach Detroit, korzystając ze znakomitego wyboru zespołu Rogera Penske, decydując się na zatrzymanie go bardzo wcześnie na 17. okrążeniu i zmianę opon z deszczowych na slicki, na wysychającym szlaku w Michigan.

Pokonany przez Aleksandra Rossi (Andretti Autosport – Honda), aby kilka godzin wcześniej zdobyć pole position, Amerykanin dokonał w ten sposób opłacalnego wyboru, nie pozostając w akcji, ponieważ opony deszczowe zaczęły się poważnie zużywać.

Całkiem odwrotnie niż Rossi i pozostali główni liderzy, którzy dwa okrążenia później zjechali pod żółtą flagą. Newgarden, ponownie na prowadzeniu, nie wypuszczał kontroli aż do mety i zwyciężył po raz 12. w swojej karierze, a w tym roku drugi, i odzyskał kontrolę nad klasyfikacją generalną od swojego kolegi z drużyny Simona Pagenauda.

Jako jedyny kierowca napędzany silnikiem Chevroleta znajdujący się w pierwszej piątce, Newgarden wyprzedza Rossiego i Takumę Sato (zespół RLL – Honda). Felix Rosenqvist (Chip Ganassi Racing – Honda) i Ryan Hunter-Reay (Andretti Autosport) zamykają pierwszą piątkę.

Simona Pagenauda poniósł porażkę na szóstej pozycji, nie bez miłego powrotu z 13. pozycji, a zwycięzca Indianapolis 500 określił wyścig jako zabawny. Sébastien Bourdais (Dale Coyne Racing with Vasser Sullivan – Honda) zajął 11. miejsce.

Należy zwrócić uwagę na odejście Scotta Dixona (Chip Ganassi Racing) po niezwykle rzadkim błędzie pięciokrotnego mistrza IndyCar, eliminowany po kontakcie ze ścianą ochronną.

Drugi wyścig weekendu odbędzie się w najbliższą niedzielę na ulicach Belle Isle.