Newgarden utytułowany na Laguna Seca, wicemistrz Pagenaud

Josef Newgarden poprowadził spokojny wyścig i zdobył swój drugi tytuł IndyCar. Bardzo ofensywny Simon Pagenaud cofnął się pod koniec imprezy i wyprzedził Alexandra Rossiego na stanowisko wicemistrza po wyścigu wygranym przez debiutanta Coltona Hertę.

opublikowany 22/09/2019 à 23:25

Medhiego Casauranga

Dzielnie dał z siebie wszystko, ale to nie wystarczyło. Simona Pagenauda (Penske) musi zadowolić się honorowym tytułem wicemistrza 2019IndyCar na zakończenie finału, który odbędzie się w Laguna Seca (Kalifornia), w najbliższą niedzielę, 22 września.

Francuz, który przed startem był trzeci w klasyfikacji generalnej, jeśli liczył na tytuł, musiał co najwyżej wygrać i liczyć na szóste miejsce od lidera Josefa Newgardena (Penske). Zwycięzca Indianapolis 500, który wystartował z szóstego miejsca, wykonał kilka świetnych manewrów, jak choćby ostry pojedynek z Aleksandrem Rossi (Andretti):

Zawodnik Poitevina, który awansował na trzecie miejsce za Scottem Dixonem (Chip Ganassi), zwolnił jednak tempo po ostatnim pit stopie. Odrzucony jako piąty Simon Pagenaud wyprzedził Felixa Rosenqvista (Chip Ganassi), a następnie nękał doświadczonego Scotta Dixona. Niestety, ten ostatni zachował wystarczająco dużo sekund „Push to Pass”, aby uchronić się przed wyprzedzeniem.

Niezwykle mądry Josef Newgarden (Penske) zdobył swój drugi tytuł po pierwszej nagrodzie w 2017 roku. 28-letni Amerykanin nigdy nie wydawał się bystry i dbał o to, by radził sobie z mechaniką (8. miejsce); to była skuteczna taktyka.

Często pozbawionemu przyczepności Alexandra Rossi spadł o jedno miejsce w mistrzostwach (3.).

Zwyciężył debiutant Colton Herta (Harding Steibrenner Racing). Syn Briana Herty, który zeszłej wiosny zwyciężył w Austin (Teksas), podnosi to samo trofeum zwycięzcy, co jego ojciec dokładnie 20 lat temu w Monterey. Will Power (Penske) i Scott Dixon uzupełniają podium.

Drugi zatrudniony Francuz, Sébastien Bourdais (Dale Coyne Racing) uplasował się na siódmej pozycji, tracąc aż 12 miejsc!

Zapoznaj się z analizą finału IndyCar 2019 przeprowadzoną przez naszego specjalnego korespondenta w numerze 2235 AUTOtygodniowo, dostępny od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach, a od tej środy w kioskach.