Pagenaud odzyskuje zwycięstwo w Indianapolis

Simon Pagenaud odniósł swój pierwszy sukces od ponad roku w IndyCar, wygrywając zakłócany deszczem GP Indianapolis.

opublikowany 12/05/2019 à 01:09

Simona Pagenauda (Team Penske) ponownie wygrał Grand Prix Indianapolis trzy lata po tym, jak już wygrał w tej imprezie. Mistrz z 2016 roku odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w IndyCar od finału w Sonomie (Kalifornia) w 2017 roku po wyjściu na deszcz w ostatniej części wyścigu.

Le Poitevin był najszybszy na mokrym torze w Indianie i wreszcie pod koniec wyścigu dogonił lidera Scotta Dixona (Chip Ganassi Racing). Francuski kierowca zwyciężył z 2 sekundową przewagą, a Jack Harvey (Meyer Shank Racing) stanął na podium przed Matheusem Leistem (A.J Foyt Racing) i kierowcami Eda Carpentera Racing, Spencerem Pigotem i Edem Jonesem.

Opiekun pole position Felix Rosenqvist (Chip Ganassi Racing) musiał zadowolić się 8. miejscem, plasując się pomiędzy Willem Powerem (Team Penske) a Grahamem Rahalem (RLL Racing). Santino Ferrucci (Dale Coyne Racing) znalazł się w pierwszej dziesiątce, wyprzedzając swojego kolegę z drużyny Sébastiena Bourdais.

Josef Newgarden (Team Penske) miał zły weekend. Lider mistrzostw zajął dopiero 15. miejsce po tym, jak został ukarany za jazdę na łyżwach po opuszczeniu pit boxu. Amerykanin utrzymuje prowadzenie w klasyfikacji kierowców po pokonaniu Alexandra Rossi (Andretti Autosport) zajął ostatnie miejsce w klasyfikacji. Były zwycięzca Indy 500 odniósł obrażenia w wyniku kontaktu z Patricio O’Wardem (Carlin).

Newgarden prowadzi teraz w mistrzostwach z 6 punktami przewagi nad Scottem Dixonem, a Simon Pagenaud wspina się na 4. pozycję, za Alexandrem Rossim.

Zapoznaj się z raportem z GP Indianapolis w numerze 2216 AUTOtygodniowo, dostępny od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach, a od tej środy w kioskach.