Pagenaud trzeci w Pocono: „Kontynuuję atak”

Simon Pagenaud dzięki trzeciemu miejscu na owalu Pocono zbliża się do czołowej dwójki w klasyfikacji generalnej.

opublikowany 19/08/2019 à 09:37

Medhiego Casauranga

niedziela Simona Pagenauda (Penske) niedaleko Pocono (Pensylwania) można podsumować jedną liczbą: 3. Zwycięzca wyścigu Indianapolis 500 2019 zakończył imprezę na trzecim miejscu, a w klasyfikacji generalnej jest na trzecim miejscu, więc zostało tylko… trzech Zostały ostatnie rundy sezonu 2019IndyCar kłócić się.

Francuz chciał kontynuować walkę do końca, jednak deszcz zdecydował inaczej. „Szkoda, że ​​nie udało nam się ukończyć tego wyścigu, zwłaszcza że mieliśmy myśliwiec” – napisał na swoim koncie na Twitterze. Jesteśmy coraz bliżej szczytu mistrzostw. Zakończenie tych trzech ostatnich wyścigów zapowiada się bardzo intensywnie i nie można go przegapić! »

Rzeczywiście, mistrz tej dyscypliny z 2016 roku ogólnie miło powrócił. A więc tutaj jest trzeci, a drugie miejsce ma Aleksander w zasięgu ręki. Rossi (Andretti, pięć punktów przewagi nad nim). Ten ostatni doznał porażki już w pierwszej rundzie będąc złapanym w spektakularnym pilkażu.

Obecny lider Josef Newgarden (Penske) również stracił kilka cennych punktów Simonowi Pagenaudowi, który zajął piąte miejsce. „Przyjmujemy ten wynik i już nie mogę się doczekać kolejnego spotkania. Atakuję dalej”, zapewnia trójkolorowy, który do kolegi z drużyny traci zaledwie 40 punktów.

W ciągu ostatnich sześciu wyścigów Simon Pagenaud jest jedynym zawodnikiem z pierwszej trójki, który nie zajął miejsca powyżej dziewiątego miejsca. VSjego regularność może mieć kluczowe znaczenie w wyścigu o koronację.

Znajdź w numerze AUTO 2230tygodniowo, dostępny w poniedziałek wieczorem w wersji cyfrowej i w środę w kioskach, analiza IndyCar w Pocono.

Pasjonat historii sportów motorowych we wszystkich dyscyplinach, nauczyłem się czytać dzięki AUTOhebdo. Przynajmniej tak mówią wszyscy moi rodzice, kiedy widzą moje imię w środku!