Pierwszy pole position w karierze Pato O'Warda na Road America

Pato O'Ward zdobył pole position w drugim wyścigu weekendu na torze Road America. Simon Pagenaud zawsze ma trudności.

opublikowany 12/07/2020 à 17:43

Pierre Tassel

Po raz pierwszy w swojej młodej karierze Patricio O’Ward (McLaren SP – Chevrolet) zdobył pole position w wyściguIndyCarw tę niedzielę na trasie drogowej Road America (Wisconsin).

Kierowca sojuszu drużyn Schmidt Peterson Motorsports i McLaren przejechał najlepsze okrążenie w swojej grupie kwalifikacyjnej w czasie 1:44”897, 22 tysięczne przed Alexem Palou (Dale Coyne Racing z Team Goh – Honda)

Wystarczająco, aby pobić także najlepszy czas Coltona Herty (Andretti Harding Steinbrenner – Honda), dominującego w grupie 1, ale ostatecznie pokonanego przez O’Warda.

Wśród faworytów Scott Dixon (Chip Ganassi Racing – Honda), zwycięzca trzech pierwszych wyścigów w tym roku, w tym wczorajszego na Road America, wystartuje z szóstego miejsca, a Simona Pagenauda (Team Penske – Chevrolet) nie mógł uplasować się lepiej niż 22. miejsce.

Wyścig rozpoczyna się o godzinie 18:XNUMX czasu francuskiego.