Rossi przyjmuje właściwą strategię w Mid-Ohio

Próbując przejechać wyścig na dwa przystanki, Alexander Rossi odniósł swoje drugie zwycięstwo w sezonie i został głównym przeciwnikiem lidera mistrzostw Scotta Dixona.

opublikowany 30/07/2018 à 09:46

Alexander Rossi (Andretti Autosport) miał wzorowy weekend w Mid-Ohio. Po zdobyciu pole position na torze drogowym o długości 3,63 km zwycięzca 100. edycji Indy 500 zastosował dla swoich rywali strategię dwóch postojów przeciwko trzem. Amerykanin zatrzymał się na 31 okrążeń przed metą i odzyskał kontrolę nad wyścigiem, gdy Robert Wickens (Schmidt Peterson Motorsports) wrócił do boksów na 65. pętli.

Kierowca DW12 nr 27-Honda zwyciężył z kilkunastosekundową przewagą nad debiutantem i świętował tym samym czwarte zwycięstwo w swojej karierze i drugie w roku.

„To było to, czego potrzebowaliśmy, potwierdził zwycięzca, który zapewnił swojej drużynie 60. zwycięstwo w IndyCar i jego pierwsze Mid-Ohio. Zrealizowaliśmy znakomitą strategię. Wiedzieliśmy, że możemy spróbować wyścigu na dwa przystanki. Zużycie paliwa przez silnik Hondy było doskonałe, a opony Firestone radziły sobie bardzo dobrze. »

Wyścigu w środkowym Ohio nie przerwała nawet najmniejsza żółta flaga – po raz pierwszy od 2013 roku na torze szosowym.

„Wiemy, że musimy uzbroić się w cierpliwość w tego typu wyścigach., dodał wicemistrz serii GP2015 2, ale Rob (Edwards, jego strateg) wie, jak zachować spokój i przez cały czas ze mną rozmawiał. Zbadaliśmy konsumpcję, aby sprawdzić, czy można spróbować i zadziałało. »

Podium uzupełnił Will Power (Team Penske), który świętował swój 200. start w IndyCar i który do mety wyprzedził swojego kolegę z drużyny, aktualnego mistrza Josefa Newgardena.

Scott Dixon (Chip Ganassi Racing) świętował swój 300. start, zajmując miejsce w pierwszej piątce. Lider mistrzostw ukończył dokładnie połowę swoich wyścigów na pierwszych 5 pozycjach. Czterokrotny mistrz ma teraz 5 punktów przewagi nad Alexandrem Rossim, który stał się jego najbliższym przeciwnikiem na 46 wyścigi przed końcem sezonu.

Sébastien Bourdais (Dale Coyne Racing) w znakomitym stylu powrócił z końca stawki po wypadku w kwalifikacjach i zajął 6. miejsce. To jego najlepszy wynik od czasu, gdy w maju ubiegłego roku zajął 4. miejsce w GP Indianapolis. Jego rodak Simona Pagenauda (Team Penske) zajął 8. miejsce za Ryanem Hunter-Reayem (Andretti Autosport).

Wracając do rywalizacji po wypadku na 6. godzinie toru Spa, Pietro Fittipaldi (Dale Coyne Racing) zajął 23. miejsce, kończąc wyścig na przedostatnim miejscu.

Zapoznaj się z raportem Hondy Indy 200 z Mid-Ohio w numerze 2176 AUTOtygodniowo, dostępny od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach, a od tej środy w kioskach.