Sage Karam błyszczy w warunkach wyścigowych na torze Indy

W poniedziałek w Indianapolis najlepszy czas dnia ustanowił Sage Karam.

opublikowany 22/05/2018 à 08:06

Pierre Tassel

Odbyta wczoraj pod koniec dnia ósma sesja treningowa przed Indianapolis 500 pozwoliła 33 zawodnikom 102. edycji rywalizować w warunkach wyścigowych na amerykańskim owalu.

Przejażdżka, która podkreśliła Sage Karam (Dreyer & Reinbold Racing – Chevrolet), autor najlepszego czasu w 39″741, przy średniej prędkości 226,461 mil na godzinę (czyli 364,453 km/h). Mistrz Indy Lights 2013 pozostaje zatem jedynym kierowcą, który przekroczył na okrążeniu prędkość ponad 226 mil na godzinę.

Tony Kanaan (AJ Foy Enterprises – Chevrolet) wyprzedza Ryana Huntera-Reaya (Andretti Autosport), pierwszego przedstawiciela klanu Hondy, o ponad dwie dziesiąte sekundy. Charlie Kimball (Carlin – Chevrolet) i Alexander Rossi (Andretti Autosport) ukończyć pierwszą piątkę przed pierwszą jednomiejscowy zespołu Penske – Chevrolet, na którego czele stoi Will Power.

Sébastien Bourdais (Dale Coyne Racing z Vasser-Sullivanem – Honda) uplasował się na 11. miejscu, a zdobywca pole position 102. edycji Ed Carpenter (Ed Carpenter Racing – Chevrolet) zajął 14. miejsce. Danica Patrick (Ed Carpenter Racing) zajęła 19. miejsce, Simona Pagenauda (Zespół Penske) plasuje tył na 33. miejscu.

Sesję upłynął pod znakiem wypadku Roberta Wickensa (SPM – Honda), który na szczęście wyszedł bez szwanku po podwójnym kontakcie ze ścianą zewnętrzną.

Kierowcy powrócą teraz na tor w piątek na dzień węglowodanów przed wielkim spotkaniem na dystansie 500 mil zaplanowanym na tę niedzielę.